Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від КБР
Тема: Інше
Тема розширена: Щодо надання правової оцінки наказу ДП "Прозорро"
Суть питання: 19.03.2019 ДП «ПРОЗОРРО» видав наказ № 10 «Про затвердження інструкції про порядок використання електронної системи закупівель у разі здійснення закупівель, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах 2 та 3 частини 1 статті 2 ЗУ «Про публічні закупівлі», який не зареєстрований в Міністерстві юстиції України.
Згодом, за день до набрання чинності Нового Закону, ДП «ПРОЗОРРО» видає наказ № 18 «Про внесення змін до Інструкції про порядок використання електронної системи закупівель у разі здійснення закупівель, вартість яких є меншої за вартість, що встановлена в абзацах 2 та 3 частини 1 статті 2 ЗУ «Про публічні закупівлі».
Наказ від 19.03.2019 №10 зі змінами у редакції наказу №18 від 17.04.2020 видані з метою впорядкування використання електронної системи закупівель під час здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому частини першої статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі» з дотриманням постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2016 № 166 «Про затвердження Порядку функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків» (надалі - Постанова №166) і наказами Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 18.03.2016 № 473 «Про визначення веб–порталу Уповноваженого органу з питань закупівель у складі електронної системи закупівель та забезпечення його функціонування», від 18.03.2016 № 477 «Про затвердження Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі».
Постановою № 166 затверджено Порядок функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків. Ч. 2 Розділу «Загальні положення» Постанови № 166 визначено, що адміністратор електронної системи закупівель (далі - адміністратор) – юридична особа, визначена Уповноваженим органом відповідальною за забезпечення функціонування та наповнення веб-порталу Уповноваженого органу. Відповідно до п. 13 Розділу «Основні завдання та функції адміністратора» Постанови № 166 умови використання електронної системи закупівель для здійснення закупівлі, вартість якої є меншою за вартість, визначену в ч. 1 ст. 2 Закону у попередній редакції, з метою здійснення відбору постачальника товару(ів), надавача послуг(и) та виконавця робіт визначається адміністратором. Адміністратором є ДП «Прозорро», яке наказом №10 від 19.03.2019 р. затвердило Інструкцію про порядок використання електронної системи закупівель, вартість якої є меншою за вартість, що встановлено в абзацах другому і третьому частини першої статті другої Закону України «Про публічні закупівлі».
Отже, замовники до введення в дію Нового Закону, оголошуючи публічні закупівлі (допорогові закупівлі) керувалися інструкцією (порядком), затвердженою наказом №10 від 19.03.2019 р. зі змінами.
Таким чином, виникає логічне запитання: яку юридичну силу мають нормативні акти, в т.ч., але не виключно накази, інструкції, порядки, визначені Уповноваженим органом з питань закупівель у складі електронної системи закупівель та забезпечення його функціонування в особі ДП «ПРОЗОРРО».
Ефективним способом вирішення проблем юридичних суперечностей (колізій) є тлумачення чи/або роз’яснення, що дає можливість виявити суперечливі і колізійні норми в законодавстві, встановити зв’язок загальних і спеціальних норм, допомогти правильно зрозуміти сферу їх дії, коло осіб, на яких поширюється їх дія, зміст того чи іншого законодавчого терміну.
В межах своїх повноважень роз’яснення законів, в тому числі умови, порядок та застосування нормативно-правових актів, можуть надавати профільні комітети Верховної Ради України, Міністерства та спеціалізовані відомства.

Враховуючи наведене,просимо надати роз'яснення щодо юридичної сили та дотримання нормативних актів ДП «ПРОЗОРРО»?

Дякуємо!


Відповідь на запит 698/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що в листі від 21.04.2020 №3304-04/25806-06 "Щодо інформування про розроблення і затвердження нормативно-правових актів", розміщеному на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за посиланням https://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=3304-04%2F25806-06 надано відповідь та рекомендації із вказаного питання.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Сфера застосування Закону
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2