Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Товариство з обмеженою відповідальністю "ВП ПОЛІСАН"
Тема: Відміна торгів або визнання їх такими, що не відбулись
Тема розширена: Визнання торгів такими, що не відбулися, на підставі скорочення витрат господарюючого суб'єкта
Суть питання: Ч. 2 ст.31 ЗУ "Про публічні закупівлі" передбачено однією з підстав визнання торгів такими, що не відбулися, - скорочення видатків на здійснення закупівлі. Складається враження, що окремі Замовники користуються цією нормою для неукладання договорів з окремим учасниками-переможцями. У зв'язку з наведеним: 1. Чи має право Замовник на цій підставі визнавати торги такими, що не відбулися, після акцепту пропозиції? 2. Чи правомірні дії Замовника з визнання торгів такими, що не відбулися, на підставі проекту змін до плану? 3. Чи мав Замовник у протоколі про визнання торгів такими, що не відбулися вказати посилання на конкретні документи, що стали підставою для зменшення (скорочення) витрат?
Відповідь на запит 1045/2017

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Відповідно до частини другої статті 31 Закону замовник має право визнати торги такими, що не відбулися, у разі, зокрема скорочення видатків на здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг.

Виходячи зі змісту статті 11 Закону рішення, які приймаються тендерним комітетом або уповноваженою особи оформлюються протоколом. Водночас слід ураховувати, що  відповідальність в частині прийнятих рішень і застосування процедур закупівлі несуть члени тендерного комітету або уповноважена особа персонально (частина друга статті 38 Закону).

Водночас наказом Мінекономрозвитку від 22.03.2016 № 490 “Про затвердження форм документів у сфері публічних закупівель” відповідно до пункту 11 частини першої статті 8 Закону затверджені форми протоколу розкриття тендерних пропозицій та протоколу розгляду тендерних пропозицій.

Разом з тим, у інших випадках оформлення протоколів здійснюється замовником самостійно у довільній загальноприйнятній у діловодстві формі.

При цьому Законом не визначено періоду проведення процедури закупівлі, під час якого замовник має право визнати торги такими, що не відбулися у разі скорочення видатків на здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг.

Водночас слід ураховувати, що закупівлі мають здійснюватись замовниками з дотриманням принципів, визначених статтею 3 Закону, зокрема відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників; запобігання корупційним діям і зловживанням.

Натомість на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за посиланням http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?lang=uk-UA&id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&pageNumber=7&fCtx=inName&fSort=date&fSdir=desc  розміщений лист від 02.08.2016 № 3302-06/24156-06 “Щодо оскарження, здійснення контролю та моніторингу закупівель”.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Визнання тогів такими, що не відбулись
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2