Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Товариство з обмеженою відповідальністю «Оператор газотранспортної системи України»
Тема: Інше
Тема розширена: застосування п.2 ч.6 ст.3 Закону України «Про публічні закупівлі»
Суть питання: П.2 ч.6 ст.3 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон) пердбачено можливість здійснювати закупівлі без застосування Закону замовниками, що визначені у пункті 4 частини першої статті 2 Закону, товарів, що закуповуються для перепродажу третім особам.
Просимо надати роз'яснення чи відноситься вищезазначена норма до придбання замовником продовольчих товарів (в т.ч. продуктів харчування), які ним в подальшому перепродаються працівникам (та іншим відвідувачам) через власні столові та буфети.
Відповідь на запит 1065/2021

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Сфера застосування Закону визначена статтею 3 Закону.

Перелік випадків, на які не поширюється дія Закону для замовників визначений у частині п'ятій статті 3 Закону, а для замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, додатково визначений частиною шостою статті 3 Закону.
У свою чергу, частиною шостою статті 3 Закону визначено, що  Закон не застосовується у випадку, якщо замовники, визначені у пункті 4 частини першої статті 2  Закону, здійснюють закупівлі таких предметів закупівлі, зокрема товарів, що закуповуються для перепродажу третім особам, за умови, що замовник не займає монопольне (домінуюче) становище на ринку таких товарів, а інші суб’єкти господарювання можуть вільно здійснювати їх продаж на тих же умовах, що й замовник.
Таким чином, у разі якщо закупівля товарів, що закуповуються для перепродажу третім особам здійснюється саме замовником, який здійснює діяльність в окремих сферах господарювання,  такі товари закуповуються без застосування процедур, визначених Законом за умови, що:

1. Замовник не займає монопольне (домінуюче) становище на ринку таких товарів.

2. Інші суб'єкти господарювання можуть вільно здійснювати їх продаж за тих самих умов.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Сфера застосування Закону
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2