Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від ФОП Лупак Марія Олександрівна

Тема: Відкриті торги
Тема розширена: кваліфікаційні вимоги
Суть питання: 25.01.2017 року на офіційному сайті Держзакупівлі - онлайн Замовником - Управлінням освіти, релігій та у справах національностей виконавчого комітету Хустської міської ради було розміщено оголошення про проведення процедури відкритих торгів на закупівлю м'яса (яловичина свіжа чи охолоджена ). ФОП Лупак М.О. опубліковано тендерну пропозицію 07.02.2017 року. 13.02.2017 року відбувся аукціон де визнано переможцем ФОП Лупак М.О., про що надіслано 14.02.2017 року повідомлення про намір укласти договір.Згідно умов викладених в ТД замовника переможець повинен надати оригінал або нотаріально завірену копія документа (-ів), виданого відповідним органом, який має такі повноваження, з інформацією про те, що фізичну особу, яка є переможцем, до кримінальної відповідальності не було притягнуто, засуджено (за кримінальними справами), що вона не значиться та в розшуку не перебуває. Документ повинен бути не більше тридцятиденної давнини відносно дати подання документа. Документи та інформацію, що підтверджують відсутність підстав, визначених частинами першою і другою ст. 17 Закону, переможець повинен подати замовникові в електронному вигляді через електронну систему закупівель у строк, що не перевищує 5 календарних днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення намір укласти договір. Однак відповідно до наказу МВС від 29 листопада 2016 року № 1256 «Про організацію доступу до відомостей персонально-довідкового обліку єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ України», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10 січня 2017 року за № 22/29890, з 01 лютого 2017 року надання довідки про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості або обмежень, передбачених кримінальним процесуальним законодавством України (далі — Довідка), здійснюється територіальними сервісними центрами МВС (далі — ТСЦ) та Департаментом інформаційних технологій МВС. Така довідка видається на протязі 30 днів з дати звернення. Переможець ФОП Лупак М.О. реально виконати умови Замовника та вимоги Закону щодо надання оригіналу такої довідки не може. Як поступати в такій ситуації і які документи має подати переможець. Далі ФОП Лупак М.О. у складі тендерної пропозиції надала оригінал довідки про відсутність заборгованості з податків і зборів та обов'язкових платежів дійсну на дату подання тобто 07.02.2017 року. Чи потрібно повторно надавати замовнику таку довідку після повідомлення про намір укласти договір із переможцем але уже із датою чинності після повідомлення, якщо замовник вимагав чинність довідки на дату подання?
Відповідь на запит 299/2017

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Частиною третьою статті 17 Закону визначено, що замовник у тендерній документації зазначає, що інформація про відсутність підстав, визначених у частинах першій і другій цієї статті, надається в довільній формі. Спосіб документального підтвердження згідно із законодавством відсутності підстав, передбачених пунктами 2, 3, 5, 6 і 8 частини першої та частиною другою цієї статті, визначається замовником для надання таких документів лише переможцем процедури закупівлі. Замовник не вимагає документального підтвердження інформації, що міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним.

Згідно з абзацом третім частини третьої статті 17 Закону замовник не вимагає від учасників документів, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 1 і 7 частини першої цієї статті.

Таким чином, тендерна документація повинна містити вимогу про надання учасниками виключно у довільній формі інформації про відсутність підстав, визначених у частинах першій і другій статті 17 Закону, за винятком пунктів 1 і 7 частини першої статті 17 Закону.

При цьому переможець торгів у строк, що не перевищує п’яти днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір, повинен надати замовнику документи, що підтверджують відсутність підстав, визначених статтею 17 Закону.

Таким чином, Законом встановлена імперативна норма щодо подання переможцем документів, визначених статтею 17 Закону.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Відкриті торги
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json