Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від КУ Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) в Покровському районі" Криворізької міської ради

Тема: Інше
Тема розширена: Питання щодо професійного стандарту "Фахівець з публічних закупівель"
Суть питання: Доброго дня!
1. На сайті Міністерства економіки України опублікований Наказ від 14 вересня 2023 року № 13580 "Про затвердження професійного стандарту "Фахівець з публічних закупівель".
В установі, враховуючи вимоги законодавства, вирішили, що Уповноваженою особою на здійснення закупівель буде Фахівець з публічних закупівель.
Проте, в Наказі від 08.06.2021 № 40 "Про затвердження Примірного положення про уповноважену особу", а саме в п. 2.5. вказано, що у разі призначення уповноваженою особою фахівця з публічних закупівель така особа має відповідати професійним компетентностям та мати знання, вміння і навички, що визначені в наказі Міністерства соціальної політики України від 18.02.2019 № 234 "Про затвердження професійного стандарту "Фахівець з публічних закупівель".
Як правильно вчинити в даній ситуації і яким професійним стандартом варто користуватись?
2. Чи виконує Уповноважена особа (Фахівець з публічних закупівель) дії щодо матеріального оформлення документів (листування, визначення обсягів, суми договору) до підписання договорів?
Відповідь на запит 832/2023
Шановний користувачу, повідомляємо, що відповідь міститься в запиті № 590/2023 розміщеному на інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за посиланням: 
https://me.gov.ua/InfoRez/Details?id=23e0165d-eb57-42d8-bd25-3647c694894f&lang=uk-UA
Так, Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.
Згідно з пунктом 35 частини першої статті 1 Закону уповноважена особа (особи) – це службова (посадова) чи інша особа, яка є працівником замовника і визначена відповідальною за організацію та проведення процедур закупівлі/спрощених закупівель згідно із Законом на підставі власного розпорядчого рішення замовника або трудового договору (контракту).
Відповідно до частини сьомої статті 11 Закону уповноважена особа здійснює свою діяльність на підставі укладеного із замовником трудового договору (контракту) або розпорядчого рішення замовника та відповідного положення.
Примірне положення про уповноважену особу (далі – Примірне положення), затверджене наказом Мінекономіки від 08.06.2021 № 40, визначає правовий статус, загальні організаційні та процедурні засади діяльності уповноваженої особи.
Окремо слід зазначити, що Правила організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджені наказом Міністерства юстиції України від 18.06.2015 № 1000/5 (зі змінами) (далі - Правила).
Ці Правила встановлюють єдині вимоги щодо створення управлінських документів і роботи зі службовими документами, а також порядок їх архівного зберігання в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях незалежно від форм власності.
Отже, засади діяльності та вимоги до уповноваженої особи, а також її права та обов'язки визначається самостійно замовником на підставі розпорядчого рішення або укладеного трудового договору (контракту) та відповідно до Положення про уповноважену особу.
Ураховуючи частину другу статті 19 Конституції України, відповідно до норм Закону, Положення про Міністерство економіки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 459 (зі змінами), до компетенції Мінекономіки як Уповноваженого органу не належить визначення правомірності дій суб'єктів сфери публічних закупівель в конкретних випадках.
Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Уповноважена особа
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json