Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Держенергоефективності

Тема: Переговорна процедура закупівлі
Тема розширена: Щодо можливості/неможливості закупівлі замовником товарів, закупівля яких є обов’язковою через централізовану закупівельну організацію.
Суть питання: Відповідно до розпорядження КМУ від 25 вересня 2019 року № 846-р (далі - розпорядження) визначено перелік замовників, в інтересах яких проведення тендерів та закупівель за рамковими угодами через централізовану закупівельну організацію є обов’язковим та перелік товарів, закупівля яких через ЦЗО є обов’язковою.
Враховуючи, що і саме Агентство, і заплановані до закупівлі товари (ДК 021:2015 - 30190000-7 Офісне устаткування та приладдя різне) підпадають під дію розпорядження, та зважаючи що оголошена ЦЗО процедура відкритих торгів не відбулася у зв’язку з відсутністю учасників, виникають запитання:

1) Чи можливе проведення переговорної процедури безпосередньо замовником (Держенергоефективності), у разі якщо відкриті торги, оголошені ЦЗО, двічі не відбудуться у зв’язку з відсутністю учасників (Відповідно до ст.40 ЗУ “Про публічні закупівлі”)? ;

2) Зважаючи на планову суму закупівлі (15700 грн) чи можливе укладання прямого договору без використання електронної системи закупівель з обов’язковим оприлюдненням в електронній системі закупівель звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель) чи закупівлі з використанням електронного каталогу за умови, що відкриті торги, оголошені ЦЗО, двічі не відбудуться у зв’язку з відсутністю учасників?
Відповідь на запит 904/2021

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Виходячи з пункту 38 частини першої статті 1 Закону,  централізовані закупівельні організації (далі - ЦЗО) - це юридичні особи державної або комунальної власності, що визначаються Кабінетом Міністрів України як замовники, які організовують і проводять тендери та закупівлі за рамковими угодами в інтересах замовників відповідно до Закону.

Щодо питання 1

Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2018 № 1216 “Про особливості створення та діяльності централізованих закупівельних організацій” та розпорядженням Кабінету Міністрів України від 25.09.2019 № 846-р “Про визначення державної установи “Професійні закупівлі” централізованою закупівельною організацією” (далі – розпорядження) передбачено, що ЦЗО проводять тендери та закупівлі за рамковими угодами товарів і послуг (крім поточного ремонту) в інтересах замовників згідно із Законом. При цьому нормативно-правовими актами не передбачено можливості проведення ЦЗО переговорної процедури закупівель. Водночас перелік підстав для застосування замовником переговорної процедури закупівлі визначено частиною другою статті 40 Закону.

Отже, у разі якщо обов’язкові закупівлі через ЦЗО в інтересах замовників двічі не відбулися, то це не є підставою для проведення переговорної процедури замовником самостійно.

Щодо питання 2

Відповідь на питання надано у запиті № 585/2021, розміщеному на інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за посиланням: https://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=fc911510-dd79-4e40-903b-9a6e7835d5d1&lang=uk-UA

 

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Переговорна процедура закупівлі
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json