Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Військова частина 3027 Національної гвардії України

Тема: Виконання договору
Тема розширена: Виконання договору в частині поставки товару в умовах військового стану
Суть питання: Доброго дня! Згідно Постанови 169 Договір набуває чинності з дати його підписання Сторонами та скріплення печатками Сторін, у разі його укладення у паперовій формі, або з дня накладення Сторонами кваліфікованих електронних підписів та кваліфікованих електронних печаток, у разі його укладення в електронній формі, та діє до завершення воєнного стану, оголошеного Указом Президента України від 24.02.2022 №64 «Про введення воєнного стану в Україні» та подовженного Указом Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», а в частині оплати за надані послуги – до повного виконання сторонами узятих на себе зобов’язань. Строк дії договору може бути продовжений за згодою сторін у разі продовження строку дії воєнного стану в Україні понад період, визначений Указом Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», але не довше 31.12.2022.
У частині поставки товару Постачальнику потрібен час для доставки товару близько 1 місяця. У разі, якщо товар не буде поставлено Замовнику у визначений Договором строк або не продовжать військовий стан, як юридично-правильно виконати зобов’язання по такому Договору? Заздалегідь вдячна за допомогу та роз’яснення!
Відповідь на запит 524/2022

Шановний користувачу, повідомляємо, що відповідь на питання міститься в листі від 22.04.2022 № 3304-04/16796-06 "Щодо змін, внесених до порядку закупівель у період воєнного стану", розміщеному на інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за покликанням: 

https://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=16796

Разом з тим зазначаємо, що ураховуючи частину другу статті 19 Конституції України, та відповідно до норм Закону, Положення про  Міністерство економіки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 459 (зі змінами), до компетенції Мінекономіки як Уповноваженого органу не належить визначення правомірності дій замовників в конкретних випадках.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Виконання договору
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json