Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Безрук Наталія Олександрівна
Тема: Інше
Суть питання: Доброго дня! Підкажить, згідно з п.16 Постанови 1216, винагорода за послуги ЦЗО, за організацію та проведення тендеру замовнику у разі, коли проведення тендерів в інтересах такого замовника зазначеною організацією не є обов’язковим, у розмірі, що не перевищує:

1) 3 відсотків суми договору, якщо очікувана вартість закупівлі, зазначена в оголошенні про проведення процедури закупівлі, становить не більш як 10 млн. грн. (наприклад договір укладено на 9 млн. грн.- то сума винагороди складатиме - 270 000,00 грн) Цей договір за послуги ЦЗО яким чином проводиться через Рrozorro?
Відповідь на запит 2181/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі”  (далі - Закон) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Згідно з частиною тринадцятою статті 11 Закону замовник може здійснити закупівлю товару (товарів) та/або послуги (послуг) через централізовану закупівельну організацію.

Абзацом другим частини п’ятнадцятої постанови  Кабінету Міністрів України від 27.12.2018 № 1216 “Про Особливості створення та діяльності централізованих закупівельних організацій” (далі - Постанова) встановлено, що централізована закупівельна організація здійснює організацію та проведення тендерів в інтересах замовників, які мають право самостійно обирати централізовану закупівельну організацію, на підставі укладеного з нею договору.

Разом з тим, ураховуючи вимоги частини чотирнадцятої статті 11 Закону та пункту 16 Постанови, вибір централізованої закупівельної організації замовником для організації та проведення закупівлі в його інтересах не є публічною закупівлею в розумінні цього Закону.

Отже,  у зв`язку з тим, що публічною закупівлею є придбання безпосередньо  замовником товарів, робіт і послуг, вибір централізованої закупівельної організації не є публічною закупівлею в розумінні цього Закону, оскільки на централізовану закупівельну організацію покладаються права, обов`язки та відповідальність замовника.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Договір про закупівлю
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2