Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Державне підприємство "ІНФОТЕХ"
Тема: Інше
Тема розширена: Щодо оплати послуг майданчика
Суть питання: Підприємство є замовником в розумінні ЗУ "Про публічні закупівлі". При цьому Підприємство реалізує свою продукцію/послуги також як Учасник закупівель. Для участі у процедурах закупівель Підприємство має сплачувати плату на користь авторизованих електронних майданчиків за подання тендерної пропозиції. Витрати на майданчик складає більше 50 тис. грн.на рік. Ціна послуг майданчиків врегюльована законодавчо та є однаковою для всіх майданчиків. Питання: Чи є плата на користь майданчика предметом закупівлі згідно ЗУ "Про публічні закупівлі"?

Попередньо підприємству надано Відповідь на запит 325/2021, в якому йде посилання на відповіді № 2814/2020 та № 2080/2020 за посиланнями:

https://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=92994ae0-aca7-4fa4-b140-6dc525ae98b9&lang=uk-UA

https://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=5e5e4105-0594-4a44-a43a-41c40a53d52c&lang=uk-UA

Однак, у згаданих питаннях та відповідях порушено було питання щодо закупівлі товарів замовниками для виконання договорів, в яких такі замовники виступають учасниками/виконавцями.

Прохання надати відповідь щодо оплати послуг майданчиків. Дякую.
Відповідь на запит 436/2021

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (в редакції Закону № 114-IX від 19.09.2019) (далі – Закон) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Згідно з пунктом 25 частини першої статті 1 Закону публічна закупівля (далі – закупівля) – придбання замовником товарів, робіт і послуг у порядку, встановленому цим Законом.

Сфера застосування Закону визначена статтею 3 Закону.

Перелік випадків, на які не поширюється дія Закону для замовників визначений у пункті 4 частини першої статті 2 Закону, а для замовників, які провадять діяльність в окремих сферах господарювання, додатково визначений частиною шостою статті 3 Закону. Цей перелік випадків є вичерпним.

В інших випадках замовник здійснює закупівлю в один із способів, керуючись вартісними межами, що встановлені Законом.

Отже, у разі якщо замовником у розумінні Закону передбачено придбання товарів, робіт і послуг, така закупівля здійснюється відповідно до вимог Закону, в один із способів, керуючись відповідними вартісними межами, визначеними Законом.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Сфера застосування Закону
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2