Меню

Запит від Приватне підприємство "ІНВЕСТ-БУДМОНТАЖ"

Тема: Інше
Тема розширена: Наперед визначений переможець закупівлі
Суть питання: Тендерною документацією вимагається обстеження об'єкта і подача відповідної довідки про обстеження в складі тендерної документації. В процесі обстеження об'єкта виявлено те, що даний об'єкт фактично завершений на 90%, як вдалося встановити - роботи проводилися протягом квітня-травня 2021р., а тендер оголошений в липні 2021р. Тобто очевидним є факт того, що особа, яка проводила ремонт в майбутньому стане переможцем тендеру.
Питання: оскільки закупівля допорогова і вся процедура оскарження завершується недобросовісним Замовником, чи не є в даній ситуації склад кримінального правопорушення?
Відповідь на запит 1003/2021

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Згідно з частиною четвертою статті 7 Закону, контроль у сфері публічних закупівель у межах своїх повноважень, визначених Конституцією та законами України, здійснюють Рахункова палата, Антимонопольний комітет України, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю.

Водночас згідно з частиною другою статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією і законами України.

При цьому повноваження правоохоронних органів визначені у відповідних нормативно-правових актах, зокрема у Законі України “Про Національну поліцію”, Законі України “Про Службу безпеки України”, Законі України “Про прокуратуру” та інших. Отже, з питань кримінальних правопорушень  особа має право звернутися до правоохоронних органів.

Поряд з цим зазначаємо, що ураховуючи частину другу статті 19 Конституції України, та відповідно до норм Закону, Положення про Міністерство економіки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014   № 459 (зі змінами), до компетенції Мінекономіки не належить визначення правомірності дій суб’єктів в конкретних випадках.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Інше
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json