Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ЖИТОМИРОБЛЕНЕРГО"

Тема: Інше
Тема розширена: Щодо специфіки придбання електричної енергії для господарських потреб
Суть питання: Деталі запиту у листі-вкладенні. По суті питання наступне:

АТ "ЖИТОМИРОБЛЕНЕРГО" здійснює закупівлю електричної енергії для власних господаоських потреб. У випадку щомісячного укладення додаткових угод до договору, з огляду на специфіку підпунктів 2 та 5 пункту 5 статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі» та коливання ціни товару (електричної енергії) на ринку, буде щомісячно відбуватися або зменшення загальної вартості договору або зменшення загальної кількості (обсягів) придбання, визначених у договорі. Таким чином, враховуючи вищевказану специфіку (щомісячне укладання додаткових угод), через певний проміжок часу обсяги та вартість по договору (з урахуванням укладених додаткових угод) будуть недостатніми для забезпечення потреб Товариства у споживанні електричної енергії. Більше того, обсяг та вартість з урахуванням додаткових угод будуть завжди меншими, ніж вартість та обсяг, визначені у основному договорі, укладеному за результатами застосування переговорної процедури закупівлі.

З огляду на все вищевикладене, звертаємось із проханням надати роз’яснення щодо коректності розуміння Товариством вимог статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі» у наведеному прикладі та роз’яснити наступне:

1. Чи дійсно, у випадку щомісячного укладення додаткових угод до договору, предметом закупівлі якого є електрична енергія, щомісячно відбуватиметься або зменшення загальної вартості договору або зменшення загальної кількості (обсягів) придбання, визначених у договорі?

2. Чи коректно, у випадку укладення таких додаткових угод, договірними обсягами та вартістю вважати обсяг та вартість, що були визначені у основному договорі, укладеному за результатами застосування переговорної процедури закупівлі, чи договірними обсягами та вартістю все ж вважатимуться вже такі обсяг та вартість, що були визначені останньою додатковою угодою до такого договору?

Заздалегідь дякуємо за відповідь.
Додаткові матеріали:
Відповідь на запит 786/2021

Шановний користувачу, повідомляємо, що відповідь на питання міститься в листі від 24.11.2020 № 3304-04/69987-06 “Щодо укладення, виконання, змін та розірвання договору про закупівлю”, розміщеному на інформаційному ресурсі Уповноваженого органу за посиланням: 

https://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=3304-04%2F69987-06

Водночас пропонуємо до перегляду відео курс “Професійно про закупівлі”, в якому також розглянуто тему : “Укладення, зміна, розірвання договору про закупівлю, процес звітування про його виконання”, що доступно за посиланням:

https://www.me.gov.ua/Documents/MoreDetails?lang=uk-UA&id=e06d0d8f-a4ab-43a4-b89b-facd80ee66cd&title=VideoKursprofesiinoProZakupivli

 

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Зміна істотних умов
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json