Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від ТОВ МЕНАС

Тема: Допорогові закупівлі
Тема розширена: оскарження дій Замовника (допорогова закупівля)
Суть питання: Товариством подана скарга на дії Замовника (Київській міський центр крові м. Київ).

Допорогові закупівлі

Просимо надати можливість приймати участь в розгляді нашої скарги комісією
Відповідь на запит 4/2016

     Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

    Вирішення спорів, пов’язаних із проведенням допорогових закупівель здійснюється у відповідності до Порядку здійснення допорогових закупівель, затвердженого наказом Державного підприємства “Зовнішторгвидав України” (наказом Мінекономрозвитку від 26.07.2016 № 1220 перейменоване в Державне підприємство “ПРОЗОРРО”)  від 13.04.2016 № 35 (далі – Порядок).

     Пунктом 13 Порядку визначено, що усі спори між учасником допорогової закупівлі та замовником, що виникли при проведенні допорогової закупівлі, вирішуються згідно з положеннями, наведеними у Порядку, або згідно діючого законодавства України.

   Пунктом 14 Порядку визначено порядок усунення порушень в процесі проведення допорогової закупівлі, зокрема порядок розгляду звернень учасників допорогової закупівлі Комісією з розгляду звернень (далі – Комісія).

    Функціонування Комісії та реалізований на веб - порталі Уповноваженого органу функціонал для розгляду звернень щодо закупівель з очікуваною вартістю предмета закупівлі вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому частини першої статті 2 Закону, здійснюється за спільної  ініціативи та за підтримки  ГО “Трансперенсі Інтернешнл Україна”, ДП “ПРОЗОРРО” і Мінекономрозвитку України.

     Водночас зазначаємо, що ГО “Трансперенсі Інтернешнл Україна” забезпечує незалежність Комісії та стежить за неупередженістю її рішень.

    Таким чином, оскільки Комісія з розгляду звернень від учасників закупівель щодо усунення можливих порушень була створена ГО “Трансперенсі Інтернешнл України”, з питання можливої участі у засіданні вищезазначеної комісії пропонуємо звернутись до  ГО “Трансперенсі Інтернешнл Україна”.

 

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json