Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Череватюк Катерина Олександрівна

Тема: Інше
Суть питання: Добрий день! У грудні 2020 року було проведено спрощену процедуру закупівлі, відкриті торги та переговорну процедуру. У січні місяці заклад змінив назву (до назви додалося Кременчуцького району (ЄДРПОУ не змінилося)). Нами було надіслано листи Учасникам із зазначеною новою назвою і установчими документами. Тож, станом на сьогодні ми укладаємо договори, по раніше проведеним закупівлям, і прописуємо вже нову назву й ставимо нову печатку. Однак, Казначейство нашого міста наполягає на тому, що договір повинен бути із назвою з якою проводилися торги, а печатка може стояти й нова (з новою назвою) і просто необхідно робити додаткову угоду. Скажіть будь ласка, як нам вчинити правильно, згідно законодавства: укладати одразу договір на нову назву чи все ж таки потрібно пропонувати ту назву, яка була в проекті до договору? Дякую.
Відповідь на запит 72/2021

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (в редакції Закону № 114-IX від 19.09.2019) (далі – Закон) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Відповідно до частини третьої статті 90 Цивільного кодексу України (далі-ЦК України) найменування юридичної особи вказується в її установчих документах і вноситься до єдиного державного реєстру.

Згідно з частиною другою статті 57 Господарського кодексу України (далі-ГК України) в установчих документах повинні бути зазначені найменування суб'єкта господарювання, мета і предмет господарської діяльності, склад і компетенція його органів управління, порядок прийняття ними рішень, порядок формування майна, розподілу прибутків та збитків, умови його реорганізації та ліквідації, якщо інше не передбачено законом. 

Відповідно до частини п’ятої статті 87 ЦК України юридична особа вважається створеною з дня її державної реєстрації. Крім того, згідно частини п’ятої статті 89 ЦК України зміни до установчих документів юридичної особи, які стосуються відомостей, включених до єдиного державного реєстру, набирають чинності для третіх осіб з дня їх державної реєстрації.

При цьому згідно з частиною першою статті 41 Закону договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.

Водночас перелік повноважень центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів визначений статтею 7 Закону.

Тому, з питань правомірності вимог відповідної казначейської служби слід звертатися до Державної казначейської служби України.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Договір про закупівлю
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json