Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Вінницький національний медичний університет ім. М.І. Пирогова

Тема: Тендерний комітет або уповноважена особа
Тема розширена: Призначення/визначення уповноважених осіб
Суть питання: Доброго дня!

У відповідності з визначенням у ЗУ «Про публічні закупівлі» уповноважена особа відповідає за організацію та проведення процедур закупівель/спрощених закупівель. Звіт про договір, укладений без застосування ЕСЗ, процедурою в розумінні Закону не вважається. У зв’язку з ліквідацією тендерного комітету та призначенням уповноважених осіб виникають наступні запитання:
1. Чи може змовник визначити окрему уповноважену особу, відповідальну за організацію та проведення закупівель, що здійснюються відповідно до частини третьої статті 3? Чи все ж таки цією функцією можна додатково обтяжити тільки УО, яка відповідальна за проведення процедур закупівель/спрощених закупівель?
2. Чи може замовник призначити відповідального за проведення та організацію закупівель, що здійснюються відповідно до частини третьої статті 3, не визначаючи/призначаючи дану особу уповноваженою особою у розумінні Закону?
Відповідь на запит 1426/2021

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Звертаємо увагу, що починаючи з 01.01.2022 відповідальною за організацію та проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі є уповноважена особа.

Поряд з цим правовий статус, загальні організаційні та процедурні засади діяльності уповноваженої особи (осіб), а також їх права, обов'язки та відповідальність визначаються  в положенні про уповноважену особу, розпорядчих рішеннях замовників тощо.

Крім того повідомляємо, що з 2022 року відповідальними за оприлюднення звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель щодо закупівель, що здійснюються відповідно до частини третьої статті 3 Закону, може бути будь-яка служба (посадова) особа замовника, у тому числі уповноважена особа, яка є відповідальною за організацію та проведення процедур закупівель та спрощених закупівель.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json