Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Акціонерне товариство "Укргазвидобування" в особі філії Геофізичне управління "Укргазпромгеофізика"

Тема: Тендерний комітет або уповноважена особа
Суть питання: Суб'єктом господарювання, що до 19.04.2020 р. не мав статусу Замовника в розумінні Закону України "Про публічні закупівлі" було створено та затверджено склад тендерного комітету для проведення закупівель (допорогових) через систему Прозорро в добровільному порядку, на підставі внутрішніх розпорядчих документів.
Згідно з Законом України "Про публічні закупівлі" (п. 4 прикінцевих та перехідних положень) замовник може створювати тендерний комітет.
Чи потрібно зараз видавати новий наказ на призначення складу тендерного комітету, затвердження положення про тендерний комітет, оскільки попередній наказ видавався на підставі внутрішніх розпорядчих документів, а не згідно із Законом.
Відповідь на запит 1031/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (в редакції Закону № 114-IX від 19.09.2019) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Пунктом  4 Розділу Х “Прикінцеві та перехідні положення” Закону установлено, що до 1 січня 2022 року замовник може утворювати тендерний комітет (комітети) для організації та проведення процедур закупівель.

При цьому пунктом 4 Розділу Х Прикінцеві та перехідні положення” Закону визначено обов’язки тендерного комітету.

Крім того, Примірне положення про тендерний комітет затверджується Уповноваженим органом.

Отже, оскільки Законом визначені обов’язки тендерного комітету, зокрема щодо вибору та проведення процедур закупівель,  за потреби внесення змін замовник може привести у відповідність свої розпорядчі рішення та положення про тендерний комітет.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Тендерна документація Тендерний комітет
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json