Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від ДЕІ КМР (КМДА)

Тема: Допорогові закупівлі
Суть питання: Планується закупівля у сумі 3 т.грн через е-каталог. Відповідно до пункту 66 Постанови КМУ 14.09.2020 №822 "Замовник укладає договір про закупівлю з переможцем відбору не пізніше ніж через 10 календарних днів з дня отримання від переможця відбору повідомлення щодо наміру укласти договір про закупівлю."
У пункті 53 Постанови зазначено "У разі здійснення закупівель товарів, вартість яких не перевищує 50 тис. гривень, замовник здійснює відбір постачальника шляхом формування замовлення в електронному каталозі з дотриманням принципів здійснення закупівель, визначених статтею 5 Закону."
Питання: пунктом 53 передбачено що "замовник здійснює відбір постачальника", тому він (постачальник) є переможцем відбору? Таким чином договір укладати треба не пізніше ніж через 10 календарних днів(пункт 66 Постанови)?
Відповідь на запит 2348/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що Порядок формування та використання електронного каталогу затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2020 № 822 (далі - Порядок).

Так, у абзаці восьмому пункту 2 розділу "Загальні питання" Порядку установлено термін "переможець відбору" - постачальник, пропозиція якого визначена економічно вигідною за результатами здійсненого замовником замовлення та/або запиту ціни пропозицій в електронному каталозі.  При цьому економічно вигідна пропозиція - пропозиція постачальника, щодо якої замовником надіслано замовлення та/або ціна якої електронною системою закупівель за результатами запиту ціни пропозицій визначена як найменша.

Своєю чергою, відповідно до пункту 66 розділу "Правила здійснення закупівель через електронний каталог " Порядку Замовник укладає договір про закупівлю з переможцем відбору не пізніше ніж через 10 календарних днів з дня отримання від переможця відбору повідомлення щодо наміру укласти договір про закупівлю.

Отже, у разі здійснення закупівель товарів у відповідності до пунктів 53 або 56 розділу "Правила здійснення закупівель через електронний каталог " Порядку такий договір про закупівлю укладається замовником протягом 10 календарних днів з дня отримання від переможця відбору повідомлення щодо наміру укласти договір про закупівлю.

 

 

 

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Планування закупівель
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json