Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Головне управління Національної гвардії України

Тема: Інше
Тема розширена: Неоднозначне тлумачення статтей ЗУ "Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони"
Суть питання: Відповідно до витягу з протоколу засідання тендерного комітету Міністерства оборони України та інформації про учасників, які вчинили порушення з сайту Міністерства оборони України, цінову пропозицію ТОВ «АБІТ-ТЕКС» щодо закупівлі штанів літніх від костюма літнього польового з тканини Тип 4, клас 7 відхилено згідно абзацу 4 пункту 8 частини 1 статті 4 Закону України від 12.05.2016 року № 1356-VІІI «Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони», не виконав умови (умов) договору щодо якості та/або терміну поставлених товарів.
Інформація про учасників, які вчинили порушення розміщено на сайті Міністерства оборони України www.mil.gov.ua в розділі Державні закупівлі.
Відповідно до ч.2 ст.4 пункт 8 частини першої цієї статті застосовується щодо учасника протягом 12 місяців з дня вчинення ним відповідного останнього порушення.
Рішення замовника про відхилення учасника відбору, який вчинив порушення, зазначені у пункті 8 частини першої цієї статті, оприлюднюється ним у день виявлення порушення на офіційному веб-сайті замовника, де зазначаються:
найменування суб’єкта господарювання - учасника відбору, його код ЄДРПОУ, місцезнаходження;
вид, дата та кількість порушень;
документ, що підтверджує порушення;
унікальний номер проведення аукціону в електронній системі закупівель.
Згідно ч.3 ст.4 з моменту оприлюднення рішення замовника учасник вважається таким, що вчинив відповідне порушення, передбачене пунктом 8 частини першої цієї статті.
Відповідно до п.8 ч.3 ст.4 Замовник відхиляє цінову пропозицію учасника відбору, якщо учасник протягом одного року до дати проведення електронного аукціону вчинив порушення в одного й того самого замовника.
Чи можуть інші замовники зазначені у ст.2 ЗУ "Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони" використовувати інформацію про учасників, які вчинили порушення у одного і того самого замовника,та рішення про відхилення таких учасників оприлюднені на офіційних веб-сайтах замовників, для відхилення цінових пропозицій таких учасників??? Дякую!!!
Відповідь на запит 871/2017

Шановний користувачу, повідомляємо, що відповідно до пункту 8 частини першої статті 4 Закону України “Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони” замовник відхиляє цінову пропозицію учасника відбору якщо учасник протягом одного року до дати проведення електронного аукціону вчинив порушення в одного й того самого замовника, зокрема не виконав умови (умов) договору щодо якості та/або терміну поставлених товарів, виконаних робіт, наданих послуг - більше одного разу.

Згідно з частиною третьою статті 4 Закону рішення замовника про відхилення учасника відбору, який вчинив порушення, зазначені у пункті 8 частини першої цієї статті, оприлюднюється ним у день виявлення порушення на офіційному веб-сайті замовника, де зазначаються: найменування суб’єкта господарювання - учасника відбору, його код ЄДРПОУ, місцезнаходження; вид, дата та кількість порушень; документ, що підтверджує порушення; унікальний номер проведення аукціону в електронній системі закупівель.

З моменту оприлюднення рішення замовника учасник вважається таким, що вчинив відповідне порушення, передбачене пунктом 8 частини першої цієї статті.

Таким чином, відхилення цінової пропозиції здійснюється саме тим замовником, у якого учасник вчинив порушення зазначене у пункті 8 частини першої статті 4 Закону протягом одного року до дати проведення електронного аукціону.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json