Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від ТОВ КОНДОР ЛОГІСТИК

Тема: Зміна істотних умов договору
Тема розширена: Щодо збільшення ціни за одиницю товару
Суть питання: Відповідно до п.2 ч.5 ст. 41 ЗУ "Про публічні закупівлі" (в новій редакції від 19.04.2020 року) зазначено, що збільшення ціни за одиницю товару до 10 відсотків пропорційно збільшенню ціни такого товару на ринку у разі коливання ціни такого товару на ринку за умови, що така зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю, - не частіше ніж один раз на 90 днів з моменту підписання договору про закупівлю. Обмеження щодо строків зміни ціни за одиницю товару не застосовується у випадках зміни умов договору про закупівлю бензину та дизельного пального, газу та електричної енергії. Просимо дати розяснення про таке:
1. Які документи є обгрунтованою підставою для підняття ціни за одиницю товару (пального) та які дані повинні бути вказані в документі про підтвердження дійсного коливання ціни на ринку нафтопродуктів?
2. Що мав на увазі законодавець зазначаючи, що збільшення не більше 10 відсотків "пропорційно" збільшенню таокго товару на ринку? Як правильно зазначити в документальному підтвердженні цю пропорцію?( на прикладі підняття ціни за одиницю пального ( дизельного пального, бензину).
3.
Відповідь на запит 1798/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (в редакції Закону № 114-IX від 19.09.2019) (далі – Закон) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Відповідно до частини п`ятої статті 41 Закону істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадку збільшення ціни за одиницю товару до 10 відсотків пропорційно збільшенню ціни такого товару на ринку у разі коливання ціни такого товару на ринку за умови, що така зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю, - не частіше ніж один раз на 90 днів з моменту підписання договору про закупівлю. Обмеження щодо строків зміни ціни за одиницю товару не застосовується у випадках зміни умов договору про закупівлю бензину та дизельного пального, газу та електричної енергії.

Поряд з цим, під пропорційністю розуміється збільшення ціни на такий відсоток, на який вона проколивалася, але не більше ніж на 10 відсотків.

Разом з тим обґрунтування та документальне підтвердження зміни істотних умов  визначається замовником самостійно.

 

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json