Меню

Запит від Комунальна установа "Відділ освіти виконавчого комітету Лебединської міської ради"

Тема: Тендерна документація
Суть питання: Процедура відкритих торгів. Переможець надав у своїй пропозиції висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи виробника товару з логотипом іншої компанії, з якою не укладений Договір про співпрацю. Ми маємо право визначити їх переможцем? Як що ні, то на підставі яких нормативних документів ми відхиляємо? У ТД не вимогали подавати лист - авторизацію або Договір про співпрацю. Дякуємо.
Додаткові матеріали:
Відповідь на запит 424/2019

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Враховуючи вимоги пункту 29 частини першої статті 1 Закону, тендерна документація розробляється та затверджується замовником і повинна містити перелік складових, визначених частиною другою статті 22 Закону зокрема інструкцію з підготовки тендерних пропозицій.

Водночас тендерна пропозиція – пропозиція щодо предмета закупівлі або його частини (лота), яку учасник подає замовнику відповідно до вимог тендерної документації (пункт 30 частини першої статті 1 Закону).

Перелік підстав відхилення тендерних пропозицій учасників визначений статтею 30 Закону та є вичерпним.

У свою чергу, виходячи зі змісту статей 11 і 38 Закону та Примірного положення про тендерний комітет або уповноважену особу (осіб), затвердженого наказом Мінекономрозвитку України від 30.03.2016 № 557, прийняття рішень здійснює тендерний комітет, члени якого несуть відповідальність за порушення вимог згідно із законами.

Поряд з цим згідно з частиною третьою статті 11 Закону тендерний комітет або уповноважена особа замовника забезпечує рівні умови для всіх учасників, об'єктивний та чесний вибір переможця.

З огляду на викладене, рішення про відхилення тендерної пропозиції приймається замовником самостійно за наявності підстав, встановлених у статті 30 Закону.

При цьому до компетенції Мінекономрозвитку не належить визначення правомірності дій суб’єктів у конкретних випадках.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Розгляд тендерних пропозицій Тендерна документація
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json