Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Департамент житлово-комунального господарства Харківської міської ради

Тема: Тендерна документація
Тема розширена: Примірна тендерна документація з урахуванням особливостей здійснення публічних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування
Суть питання: Однією з основних функцій Міністерства економіки України, як Уповноваженого органу у сфері публічних закупівель, згідно п. 11 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон) є розроблення та затвердження примірної тендерної документації.
Мінекономрозвитку України затверджено Примірну тендерну документацію наказом від 13.04.2016 № 680 відповідно до вимог діючого на той час законодавства. З моменту затвердженої Примірної тендерної документації до Закону було внесено ряд суттєвих змін, які не враховано у Примірній тендерній документації.
З метою надання рекомендацій щодо підготовки тендерної документації просимо Вас розробити та затвердити примірну тендерну документацію з урахуванням застосування положень постанови Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 “Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування”.
Відповідь на запит 143/2023
Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.
Мінекономіки як Уповноважений орган здійснює регулювання та реалізує державну політику у сфері закупівель у межах повноважень, визначених цим Законом. Основні функції Мінекономіки визначено статтею 9 Закону.
Так, відповідно до пункту 11 частини першої статті 9 Закону однією із функцій Мінекономіки є розроблення та затвердження, зокрема примірної тендерної документації відповідно до Закону. Наказом Мінекономрозвитку від 13.04.2016 № 680 “Про затвердження примірної тендерної документації” затверджено таку примірну тендерну документацію для процедури закупівлі-відкриті торги, яку замовники можуть використовувати в частині, що не суперечить вимогам законодавства.
З 19.10.2022 на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону , проводять закупівлі відповідно до Особливостей, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (із змінами) (далі – постанова № 1178, Особливості), яка прийнята Урядом на виконання вимог Закону.
При цьому розроблення та затвердження примірної тендерної документації з урахуванням Особливостей Законом не передбачено.
Одночасно інформуємо, що наразі Міністерством ведеться робота щодо розроблення методології щодо особливостей закупівлі електричної енергії, яка враховуватиме вимоги постанови 1178 та міститиме рекомендації стосовно складання тендерної документації. Після затвердження цих методичних рекомендацій відповідний наказ Мінекономіки буде розміщено на офіційному сайті.
Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Інше
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json