Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від КЗВО

Тема: Планування закупівель
Суть питання: Установа є комунальним закладом, яка частково фінансується з бюджету, а частково ха власні кошти.
Для вчасного початку та завершення закупівель комунальних послуг планування проводиться орієнтовне з кінці року. Сума фінансування по затвердженим кошторисам (а управління і казначейська служба затверджує їх у новому році не раніше 15-17 січня) джерела фінансування можуть змінюватись, залежно від фінансування.
Чому на майданчиках закрита можливість редагувати плани (зркрема джерела фінансування).
Дана ситуація створює умови в яких Замовники є заручникам (на період плануваня достеменно не відомі джерела фінансування, і при затвердженні остаточного фінансування управліннями - неможливо внести зміни).
Тому просимо дозволини вносити зміни в план закупівель розділі "Джерело фінансування" - для недопущення замовникам порушень законодавства у сфері публічних закупівель.
Відповідь на запит 105/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Оскільки відповідно до статті 4 Закону закупівля здійснюється відповідно до річного плану, складання річного плану (додатку до річного плану) та внесення до нього змін є передумовою здійснення закупівель, та передує їх проведенню.

Таким чином, інформація стосовно процедури закупівлі, яка передбачена в ручному плані, зазначається на момент, що передує проведенню відповідної процедури закупівлі та не потребує коригування за результатами здійснення такої процедури закупівлі.

Додатково зазначаємо, що на інформаційному ресурсі ДП "Прозорро" infobox.prozorro.org за посиланнями https://infobox.prozorro.org/updates/richniy-plan-zakupivel-ta-yogo-statusi, https://infobox.prozorro.org/articles/pole-dzherelo-finansuvannya-plani-z-realizaciji, https://infobox.prozorro.org/updates/yak-zaznachiti-dzherelo-finansuvannya-v-prozorro міститься інформація стосовно річних планів та їх статусів, рекомендації по заповненню поля “Джерело фінансування”

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Оприлюднення інформації про закупівлю Планування закупівель
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json