Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Управління житлово-комунального господарства Ізмаїльської міської ради Ізмаїльського району Одеської області

Тема: Інше
Тема розширена: Щодо здійснення закупівель у період воєнного стану
Суть питання: Підкажіть будь-ласка, якщо закупівля до 50 тис., але здійснюється для потреб тер.оборони, ми звичайний замовник, не відносимося до оборонних закупівель, ми можемо її проводити за 169 постановою?
І якщо в період воєнного стану заключається декілька договорів за одним кодом, сумарно більше 50 тисяч, але по окремості кожен договір до 50 тис, ми їх проводимо по 169 постанові чи прямими договорами?
Відповідь на запит 223/2022

Шановний користувачу, повідомляємо, що питання здійснення закупівель в умовах воєнного стану міститься в листах від 04.03.2022 № 3304-04/9225-06 “Щодо здійснення закупівель у період воєнного стану” та від 09.03.2022 № 3304-04/9472-06 "Щодо змін, внесених до порядку закупівель у період воєнного стану", розміщених на інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за покликанням: 

https://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=№ 3304-04_9225-06

https://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=9472

При цьому вартість закупівлі визначається в момент її здійснення, виходячи з наявної поточної потреби. Предмет закупівлі визначається замовником відповідно до порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого наказом Мінекономіки від 15.04.2020 № 708. Звертаємо увагу, що такі закупівлі не включаються до річного плану закупівель.

Разом з тим зазначаємо, що ураховуючи частину другу статті 19 Конституції України, та відповідно до норм Закону, Положення про  Міністерство економіки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 459 (зі змінами), до компетенції Мінекономіки як Уповноваженого органу не належить визначення правомірності дій замовників в конкретних випадках. 

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Інше
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json