Меню

Запит від ДП "Морський торговельний порт" Чорноморськ"

Тема: Планування закупівель
Тема розширена: щодо необхідності включення (або не включення) до Річного плану закупівель на 2020 рік інформації про закупівлю товарів, робіт і послуг, на які не поширюється дія Закону відповідно до ч. 6 ст. 3 Закону.
Суть питання: 19 квітня 2020 року вступає в дію нова редакція Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон).
Відповідно до п.5 ч.2 ст. 4 Закону Річний план закупівлі повинен містити, зокрема інформацію про вид закупівлі та орієнтовний початок проведення, в тому числі договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель – для замовників, визначених у п.4 ч. 1 ст. 2 Закону, у разі здійснення закупівель відповідно до частини 2 та 6 ст. 3 Закону.
Тобто, якщо замовником заплановано здійснення спрощеної закупівлі шляхом використання електронної системи закупівель у порядку, передбаченому цим Законом (закупівля товарів, робіт і послуг без застосування порядку проведення спрощених закупівель, встановленого Законом, ч.7 ст. 3 Закону) та в разі планування закупівлі таких предметів закупівлі, на які Закон не застосовується у випадку якщо замовники, визначені в п. 4 ч. 1 ст.2 Закону (юридичні особи та/або суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність в одній або декількох окремих сферах господарювання і т.д.) в Річному плані закупівель зазначається наступна інформація: вид закупівлі - Договір про закупівлю та орієнтовний початок проведення.
Однак, згідно з ч. 3 ст. 4 Закону до річного плану не включаються закупівлі, для здійснення яких цей закон не застосовується у випадках, визначених у ч. 5 та ч. 6 ст. 3 Закону.
Враховуючи вищевикладене, прошу Вас надати роз’яснення щодо необхідності включення (або не включення) до Річного плану закупівель на 2020 рік інформації про закупівлю товарів, робіт і послуг, на які не поширюється дія Закону відповідно до ч. 6 ст. 3 Закону.

Додаткові матеріали:
Відповідь на запит 424/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, Закон України “Про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель” від 19.09.2019 № 114-ІХ (далі – нова редакція Закону, Закон) набрав чинності  20.10.2019 та буде введений в дію з 19.04.2020.

Відповідно до частини третьої статті 4 нової редакції Закону до річного плану не включаються закупівлі, для здійснення яких цей Закон не застосовується у випадках, визначених у частинах п’ятій і шостій статті 3 цього Закону.

Частиною п'ятою статті 3 Закону передбачені випадки щодо предметів закупівлі, на які не поширюється дія Закону.

Частиною шостою статті 3 Закону передбачені випадки щодо предметів закупівлі, коли Закон не застосовується для замовників, які здійснюють діяльність  окремих сферах господарювання.

Отже, замовники, які провадять діяльність в окремих сферах господарювання здійснюють закупівлю предметів закупівлі, визначених у частинах п'ятій і шостій статті 3 Закону, без застосування вимог Закону та не вносять такі закупівлі до річного плану.

Водночас на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за посиланням http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=55553, розміщено лист від 21.12.2019 № 3304-04/55553-06 "Щодо набрання чинності та введення в дію нової редакції Закону",  яким зокрема, повідомлялося, що  узагальнені відповіді рекомендаційного характеру щодо застосування вимог нової редакції Закону будуть поступово готуватися та розміщуватися на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу після введення його в дію. У зв'язку з цим, просимо Вас очікувати детальну відповідь в узагальнених листах, які буде розміщено на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Планування закупівель
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json