Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Меню
Консультації
Запит від військова частина А0215
Тема: Інше
Тема розширена: відхилення учасника відповідно до Закону України “Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони”
Суть питання: Відповідно до пункту 8 частини 1 статті 4 Закону Замовник відхиляє цінову пропозицію учасника відбору, якщо учасник протягом одного року до дати проведення електронного аукціону вчинив порушення в одного й того самого замовника, а саме: не виконав умови (умов) договору щодо якості та/або терміну поставлених товарів, виконаних робіт, наданих послуг - більше одного разу.
Для прикладу, учасник, із яким Замовником у 2017 році укладено договори закупівлі, у 2018 році приймає участь у відборі щодо закупівлі різальних інструментів (код 39240000-6 Різальні інструменти)). За результатом аукціону його пропозицію визнано найбільш економічно вигідною. Разом з тим, у 2017 році зазначений учасник не виконав умови договору за трьома укладеними договорами щодо термінів поставки товарів (один договір закупівлі акумуляторних батарей (код 31400000-0 Акумулятори, гальванічні елементи та гальванічні батареї) та два договори закупівлі авіаційних шин (код 34730000-3 Частини повітряних і космічних літальних апаратів та вертольотів).
Прошу надати роз’яснення щодо застосування підстав відхилення (невідхилення) цінової пропозиції учасника із врахуванням наведених нижче випадків, а саме:
1) пропозиції такого учасника у 2018 році відхиляються за всіма процедурами закупівлі незалежно від предмету договору за яким він не виконав умови раніше укладених договорів;
2) пропозиції такого учасника у 2018 році відхиляються тільки за аналогічним предметом договору, за яким він не виконав умови договору (наприклад - за процедурами закупівлі авіаційних шин та акумуляторних батарей), а за всіма іншими процедурами закупівлі (наприклад: різальні інструменти (код 39240000-6 Різальні інструменти)) пропозиція такого учасника не відхиляється;
3) чи відхиляється пропозиція учасника, якщо у 2017 році він не виконав умови договору більше одного разу в межах одного договору.
Роз’яснення прошу надати із врахуванням наведених вище прикладів.
Відповідь на запит 94/2018

Шановний користувачу, повідомляємо, що відповідно до пункту 8 частини першої статті 4 Закону України “Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони”  (далі - Закон) замовник відхиляє цінову пропозицію учасника відбору якщо учасник протягом одного року до дати проведення електронного аукціону вчинив порушення в одного й того самого замовника, зокрема не виконав умови (умов) договору щодо якості та/або терміну поставлених товарів, виконаних робіт, наданих послуг - більше одного разу.

Згідно з частиною третьою статті 4 Закону рішення замовника про відхилення учасника відбору, який вчинив порушення, зазначені у пункті 8 частини першої цієї статті, оприлюднюється ним у день виявлення порушення на офіційному веб-сайті замовника, де зазначаються: найменування суб’єкта господарювання - учасника відбору, його код ЄДРПОУ, місцезнаходження; вид, дата та кількість порушень; документ, що підтверджує порушення; унікальний номер проведення аукціону в електронній системі закупівель.

З моменту оприлюднення рішення замовника учасник вважається таким, що вчинив відповідне порушення, передбачене пунктом 8 частини першої цієї статті.

Таким чином, відхилення цінової пропозиції здійснюється саме тим замовником, у якого учасник вчинив порушення зазначене у пункті 8 частини першої статті 4 Закону протягом одного року до дати проведення електронного аукціону.

Разом з тим, вищевказана підстава для відхилення не містить залежності від предмету закупівлі, а також кількості договорів, умови якого(их) більше одного разу не виконані щодо якості та/або терміну поставлених товарів, виконаних робіт, наданих послуг .

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2