Меню

Запит від Комунальна Установа "Сумський обласний фонд підтримки підприємництва" Сумської Обласної Ради

Тема: Інше
Тема розширена: Діяльність централізованої закупівельної організації
Суть питання: Відповідно до ЗУ "Про публічні закупівлі" та постанови КабМіну від 27 грудня 2018 р. № 1216, ЦЗО не може відхилити закупівлю замовника який зобов'язаний здійснювати закупівлю через ЦЗО, питання полягає в чому, чи має право ЦЗО проводити спрощені закупівлі?Якщо ні, то на якій підставі ЦЗО може відмовити замовнику в проведенні спрощеної закупівлі?
Відповідь на запит 1271/2021

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі”  (далі - Закон) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Відповідно до пункту 38 частини першої статті 1 Закону централізовані закупівельні організації - юридичні особи державної або комунальної власності, що визначаються Кабінетом Міністрів України, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування як замовники, які організовують і проводять тендери та закупівлі за рамковими угодами в інтересах замовників відповідно до Закону.

Згідно  пункту 13 частини першої статті 1 Закону конкурентна процедура закупівлі (далі - тендер) - здійснення конкурентного відбору учасників за процедурами закупівлі відкритих торгів, торгів з обмеженою участю та конкурентного діалогу. 

Поряд з цим відповідно до підпункту 3 пункту 3 Особливостей створення та діяльності централізованих закупівельних організацій, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2018 № 1216 (далі - постанова № 1216) централізовані закупівельні організації визначаються органами місцевого самоврядування (міською та обласною радами, якщо чисельність населення міста або області становить чи перевищує 1 млн. осіб) - для проведення тендерів в інтересах органів місцевого самоврядування, а також юридичних осіб (підприємств, установ та організацій) та їх об’єднань, які є замовниками відповідно до Закону.

Отже, централізовані закупівельні організації, що визначені органами місцевого самоврядування проводять саме тендери в інтересах замовників з дотриманням вимог Закону та постанови № 1216. 

Поряд з цим предмети закупівель, закупівля яких через централізовану закупівельну організацію є обов’язковою, незалежно від вартості закупівлі, мають бути в обов’язковому порядку передані замовниками, для здійснення закупівель через ЦЗО.

 

 

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Інше
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json