Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Херсонський центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат

Тема: Планування закупівель
Тема розширена: Планування закупівлі за лотами, торги за якими відмінено
Суть питання: Добрий день. Установою проведено багатолотову процедуру відкритих торгів на суму понад 200 тис. грн. За першим, найбільш вартісним лотом торги відбулись, за двома іншими лотами тендер відмінено у зв’язку з недостатньою кількістю поданих тендерних пропозицій.
Потреба в закупівлі товарів за цими лотами залишилась.
Загальна сума за двома лотами, тендер за якими відмінено у зв’язку з недостатньою кількістю пропозицій, становить 90 тисяч грн.
Просимо надати роз’яснення, щодо планування подальшої закупівлі, а саме, який обрати вид закупівлі (повторно процедуру відкритих торгів, виходячи із запланованої раніше річної суми за цим предметом закупівлі, або спрощену закупівлю, виходячи із суми за двома лотами, торги за якими відмінено, як нового предмета закупівлі).
Вдячні за відповідь
Відповідь на запит 1369/2021

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Відповідно до частини десятої статті 3 Закону замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів/спрощених закупівель або застосування Закону, зокрема положень частини третьої статті 10 Закону.

Отже, у разі  якщо  процедуру відкритих торгів двічі  відмінено частково за лотом, та у разі здійснення нової закупівлі така закупівля можлива після вчинення замовником дій, передбачених частиною першою статті 4 Закону, тобто затвердження та оприлюднення в електронній системі закупівель змін до річного плану закупівель, керуючись вартісними межами, оскільки такий предмет закупівлі у вищевказаному випадку вважатиметься новим предметом договору.

Оскільки у даному випадку поділ предмета закупівлі не відбувається, а потреба у лоті є наслідком проведення попередньої закупівлі з дотриманням вимог Закону, відображатиметься такий предмет новим рядком у річному плані закупівель із зазначенням його очікуваної вартості, способу закупівлі та орієнтованого терміну проведення. При цьому така закупівля має відбуватися з урахуванням вартісних меж саме цієї частини предмета, оскільки він вважатиметься новим, окремим від попереднього предметом закупівлі.

Інформація щодо застосування вартісних меж міститься у запиті № 688/2020 за посиланням:

https://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=a3d0cc9d-aca6-4025-951d-16f77eacfcf4&lang=uk-UA

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json