Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Бабінець Іван Андрійович

Тема: Оскарження процедур закупівель
Тема розширена: Повернення сплачених коштів оскарження рішення замовника
Суть питання: Оскаржено до АМК рішення замовника щодо його неправомірних дій щодо відхилення тендерної пропозиції учасника.
До моменту прийняття скарги, Замовник відмінив торги вказавши підставу ст.31 ЗУ Про публічні закупівлі, але не вказав конкретну підставу вказану в цій статті.
АМК припинив провадження по розгляду скарги тому що замовник відмінив торги.
Як учаснику повернути збір сплачений за розгляд скарги?
Відповідь на запит 361/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Порядок оскарження процедур закупівель визначено статтею 18 Закону.

Частиною першою цієї статті визначено, зокрема, що за подання скарги до органу оскарження справляється плата. Поряд з цим частиною п’ятою статті 18 Закону визначено перелік випадків, у разі настання яких, орган оскарження приймає рішення про припинення розгляду скарги.

Водночас Закон не містить положень щодо повернення плати суб'єкту оскарження у випадку, коли органом оскарження прийнято рішення про припинення розгляду скарги.

При цьому відповідно до статті 124 Конституції України правосуддя в Україні здійснюють виключно суди. Згідно зі статтею 129-1 Конституції України суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов’язковим до виконання. 

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Оскарження процедури закупівлі
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json