Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Управління державної охорони України
Тема: Інше
Тема розширена: критерії для визначення оборонних закупівель
Суть питання: Шановні колеги, просимо Вашої консультації з наступного, а саме: нами, як Замовником, який має статус правоохоронного органу спеціального призначення і не являється військовим формуванням, проте включений до переліку, згідно з ч. 9 ст. 3 Закону України «Про публічні закупівлі», здійснювались закупівлі по прямим договорам.
Доступ до майданчика та електронної системи закупівель обмежено.
У зв’язку з набранням чинності постанови Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 виникає питання стосовно проведення закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення без застосування видів (процедур) закупівель, визначених Законом України «Про оборонні закупівлі».
Закон України «Про оборонні закупівлі» не містить вичерпного переліку як товарів, так й робіт і послуг оборонного призначення, проте спільне для них це їх призначення, а саме, для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони.
За вказаних обставин, прошу роз’яснити який критерій для розмежування публічних закупівель та оборонних закупівель товарів, робіт і послуг, адже закупівлю електроенергії, теплопостачання, послуг з прибирання, засобів особистої гігієни важко обгрнутувати для виконання завдань з відсічі збройній агресії та відверненню загроз національній безпеці і т.д.
Відповідь на запит 1105/2022
Шановний користувачу, повідомляємо, що загальні правові засади планування, порядок формування обсягів та особливостей здійснення закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення для забезпечення потреб сектору безпеки і оборони, а також інших товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони, а також порядок здійснення державного і демократичного цивільного контролю у сфері оборонних закупівель визначає Законом України “Про оборонні закупівлі” (далі – Закон). Принагідно пропонуємо переглянути вебінар, що проведений 29.11.2022 представниками Міністерства економіки України та ДП "Прозорро", в якому розглянуто тему: "Особливості закупівель для потреб оборони", що доступний за посиланням: https://www.facebook.com/prozorro.gov.ua/videos/675616804212794 або у Youtube:https://bit.ly/oboronni_video
Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Особливості закупівель
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2