Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Запорізький державний медичний університет

Тема: Тендерна документація
Суть питання: Запорізькій державний медичний університет, керуючись вимогами ст. 8 Закону України «Про публічні закупівлі» та на підставі п.п. 57 п. 4 Положення про Міністерство економічного розвитку та торгівлі України, затвердженого Постановою КМУ від 20.08.2014 р. № 459 просить надати роз’яснення з наступних питань.
Відповідно до ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі» технічна специфікація документації не повинна містити посилання на конкретну торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника. У разі якщо таке посилання є необхідним, воно повинно бути обґрунтованим, а специфікація повинна містити вираз "або еквівалент".
В університеті створений та вже кілька років функціонує потужний медико-діагностичний комплекс із медичним обладнанням преміум класу виробництва фірми «Sony». Вказане обладнання відрізняється підвищеною складністю та можливістю застосування у самих надскладних та високотехнологічних дослідженнях.
Окрім того, наукові проекти (у тому числі міжнародні), в яких приймає участь університет, передбачають отримання наукових результатів, які можливо отримати при застосуванні особливо точного обладнання преміум-класу. В певному спектрі наукових досліджень таким унікальним обладанням виступає згаданий комплекс приборів виробництва «Sony».
На даний час існує необхідність оновити та доповнити комплекс відповідним обладнанням. Планується закупівля як окремого обладнання, так і додаткових елементів до апаратів, що вже має університет виробництва «Sony».
В той же час, внаслідок процедури відкритих торгів може перемогти представник іншого виробника ніж «Sony».
Існує загроза, що медичне обладнання іншого виробника у комплексному застосуванні (внаслідок деяких технічних розбіжностей) зменшить ефективність діагностичних та лікувальних заходів. А в деяких випадках призведе до неможливості архівації медичних та наукових досліджень.

Питання.
Чи не буде визнано дискримінаційним, якщо замовник в даній ситуації прямо зазначить найменування обладнання яке закуповується, наприклад - «УЗІ апарат «Sony», або еквівалент», та одночасно визначить технічні вимоги, що повністю співпадають із зазначеним апаратом.
Якого характеру та змісту повинно бути обґрунтування при посиланні в Тендерній документації на конкретну марку?
Відповідь на запит 425/2017

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Ураховуючи вимоги пункту 29 частини першої статті 1 Закону, тендерна документація розробляється та затверджується замовником і повинна містити перелік складових, визначених частиною другою статті 22 Закону, зокрема інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідну технічну специфікацію (у разі потреби - плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі). При цьому технічна специфікація повинна містити: детальний опис товарів, робіт, послуг, що закуповуються, у тому числі їх технічні та якісні характеристики; вимоги щодо технічних і функціональних характеристик предмета закупівлі у разі, якщо опис скласти неможливо або якщо доцільніше зазначити такі показники; посилання на стандартні характеристики, вимоги, умовні позначення та термінологію, пов’язану з товарами, роботами чи послугами, що закуповуються, передбачені існуючими міжнародними або національними стандартами, нормами та правилами. Технічна специфікація не повинна містити посилання на конкретну торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника. У разі якщо таке посилання є необхідним, воно повинно бути обґрунтованим, а специфікація повинна містити вираз "або еквівалент". Технічні, якісні характеристики предмета закупівлі повинні передбачати необхідність застосування заходів із захисту довкілля.

Разом з тим, тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників (частина четверта статті 22 Закону).

Ураховуючи викладене, замовник самостійно визначає необхідні  технічні характеристики предмета закупівлі виходячи зі специфіки предмета закупівлі, керуючись принципами здійснення закупівель та з дотриманням законодавства.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Тендерна документація
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json