Меню

Запит від Іваніна Юлія Сергіївна

Тема: Зміна істотних умов договору
Тема розширена: Підвищення ціни за одиницю товару до 10 відсотків в рамках договору підряду
Суть питання: Просимо надати консультацію стосовно зміни істотних умов договору про закупівлю, відповідно до п. 2 ч.5 ст. 41 ЗУ «Про публічні закупівлі»:
2) збільшення ціни за одиницю товару до 10 відсотків пропорційно збільшенню ціни такого товару на ринку у разі коливання ціни такого товару на ринку за умови, що така зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю, - не частіше ніж один раз на 90 днів з моменту підписання договору про закупівлю/внесення змін до такого договору щодо збільшення ціни за одиницю товару. Обмеження щодо строків зміни ціни за одиницю товару не застосовується у випадках зміни умов договору про закупівлю бензину та дизельного пального, природного газу та електричної енергії.
Підрядник виконує роботи з реконструкції та поставки Замовнику обладнання в рамках одного договору.
На тендер була виставлена проектно-кошторисна документація, що пройшла державну експертизу у 2019 році. З того часу відбулось значне підвищення ціни товару на ринку. Підрядник має необхідність укласти додаткову угоду про збільшення ціни за одиницю товару до 10 відсотків пропорційно збільшенню ціни такого товару на ринку у зв'язку з коливанням ціни такого товару на ринку.
Питання: чи можна підвищувати ціну за одиницю товару до 10 відсотків, згідно цієї статті, мається на увазі ціну на обладнання, що поставляється Підрядником, якщо предметом договору про закупівлю є виконання робіт, тобто договір підряду.
Відповідь на запит 915/2021

Шановний користувачу, повідомляємо, що відповідь на питання міститься в листі від 24.11.2020 № 3304-04/69987-06 “Щодо укладення, виконання, змін та розірвання договору про закупівлю”, розміщеному на інформаційному ресурсі Уповноваженого органу за посиланням: 

https://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=3304-04%2F69987-06

Водночас пропонуємо до перегляду відео курс “Професійно про закупівлі”, в якому також розглянуто тему : “Укладення, зміна, розірвання договору про закупівлю, процес звітування про його виконання”, що доступно за посиланням:

https://www.me.gov.ua/Documents/MoreDetails?lang=uk-UA&id=e06d0d8f-a4ab-43a4-b89b-facd80ee66cd&title=VideoKursprofesiinoProZakupivli

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Зміна істотних умов
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json