Підписка на новини

E-mail
Роздрукувати Консультації
Запит від Ляшенко Оксана Іванівна
Тема: Тендерний комітет або уповноважена особа
Суть питання: Чи може бути визначено уповноваженою особою, посадову особу яка не маю відповідного досвіду роботи (2 роки) а лише рік?
Відповідь на запит 1167/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (в редакції Закону № 114-IX від 19.09.2019) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Основні вимоги до уповноваженої особи визначені статтею 11 Закону та є обов’язковими.

Поряд з цим Примірне положення про тендерний комітет або уповноважену особу (осіб) (далі – Примірне положення), затверджене наказом Мінекономрозвитку від 30.03.2016 № 557 “Про затвердження Примірного положення про тендерний комітет або уповноважену особу (осіб)”, визначає правовий статус, загальні організаційні та процедурні засади діяльності тендерного комітету та уповноваженої особи (осіб), а також їх права, обов’язки та відповідальність.

Так, відповідно до пункту 3.6 Примірного положення уповноважена особа повинна мати, зокрема не менше двох років досвіду роботи у сфері закупівель.

Водночас на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за посиланням https://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=24218 розміщено лист від 10.04.2020 № 3304-04/24218-06 “Щодо організації закупівельної діяльності замовника”, яким зокрема повідомляється, що замовники можуть самостійно розробляти та затверджувати положення про уповноважену особу відповідно до вимог нової редакції Закону, ураховуючи Примірне положення в тій частині, що не суперечить вимогам нової редакції Закону.

Ураховуючи викладене, оскільки Закон не містить обов’язкових вимог щодо досвіду  роботи уповноваженої особи у сфері закупівель, а Примірне положення носить рекомендаційний характер, замовник самостійно приймає рішення щодо досвіду роботи  уповноваженої особи з урахуванням вимог  Закону та Примірного положення.

 

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Уповноважена особа
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
Опитування

Оцініть діяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json