Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від КП "ГІОЦ"

Тема: Планування закупівель
Тема розширена: Фінансові послуги
Суть питання: Комунальне підприємство має намір укласти договір, предметом якого є надання фінансовою компанією фінансових послуг з приймання та переказу коштів, сплачених платниками за послуги підприємств, що надають транспортні послуги. Вартість цих фінансових послуг включено до тарифів на перевезення та фактично оплачується пасажирами при придбанні квитка.
Чи необхідно Комунальному підприємству в даному випадку проводити публічну закупівлю з урахуванням положень ч. 5 ст. 3 Закону України «Про публічні закупівлі»?
Відповідь на запит 2171/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (у редакції Закону № 114-ІХ від 19.09.2019) (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Згідно з пунктом 13 частини п'ятої статті 3 Закону дія цього Закону не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є послуги фінансових установ, у тому числі міжнародних фінансових організацій, щодо надання кредитів, гарантій, лізингу та послуги, допоміжні до фінансових послуг.

Водночас на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за посиланням https://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=%203302-06%2F10639-06%20, розміщено лист в від 31.03.2017 № 3302-06/10639-06 "Щодо випадків, на які не поширюється дія Закону України “Про публічні закупівлі”, який містить розгорнуту відповідь з порушеного питання. Поряд з цим, зазначаємо, що позиція Міністерства з цього питання залишилась наразі не змінилася.

В інших випадках закупівля здійснюється з дотриманням вимог Закону, керуючись вартісними межами.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Планування закупівель
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json