Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Комунальне підприємство "Київтранспаксервіс"

Тема: Предмет закупівлі
Тема розширена: Визначення коду закупівлі
Суть питання: Згідно зі змінами в законодавстві України щодо притягування до відповідальності за порушення правил паркування, в тому числі за неоплату паркування для контролю за оплатою паркування в онлайн-режимі повинна бути впроваджена автоматизована система контролю оплати вартості послуг з паркування (АСКОП).
До складу АСКОП входять:
- спеціальне програмне забезпечення, бази даних (встановлюються на комп`ютерах діючого процесінгового центру);
- автомати для оплати послуг паркування (паркомати), що встановлюються на вулицях міста та приєднуються до процесінгового центру;
- переносні термінали контролю (смартфон або планшет з підключеним до нього портативним принтером та зовнішнєю акумуляторною батареєю), якими будуть кориистуватись інспектори з паркування для перевірки фактів оплати паркування безпосередньо на паркувальних майданчиках і які теж приєднуються до процесінгового центру.

Питання:
Як придбати одною закупівлею всю АСКОП, як товар разом з програмним забезпеченням (базами даних), паркоматами, терміналами контролю та проведенням інсталяційних та пуско-налагоджувальних робіт?
За яким кодом класіфікатору товарів (послуг) можливо провести таку закупівлю? Як правильно визначити код?
Відповідь на запит 223/2018

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Закон застосовується до замовників, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень.

Предмет закупівлі – товари, роботи чи послуги, що закуповуються замовником у межах єдиної процедури закупівлі, щодо яких учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції або пропозиції на переговорах (у разі застосування переговорної процедури закупівлі). Предмет закупівлі визначається замовником у порядку, встановленому Уповноваженим органом (пункт 18 частини першої статті 1 Закону).

Порядок визначення предмета закупівлі затверджений наказом Мінекономрозвитку від 17.03.2016 № 454 (далі – Порядок).

У свою чергу, визначення поняття “послуги” та “товари” наведено в пунктах 17 та 32 частини першої статті 1 Закону.

При цьому, виходячи зі змісту пункту 32 частини першої статті 1 Закону, до товарів також можуть належать послуги, пов'язані з постачанням товарів, якщо вартість таких послуг не перевищує вартості самих товарів.

Поряд з цим питання визначення предмета закупівлі розглянуто в листі від 07.02.2016 № 3302-06/3816-06 “Щодо порядку визначення предмета закупівлі”, розміщеному на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за посиланням http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?lang=uk-UA&id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&pageNumber=3&fCtx=inName&fSort=date&fSdir=desc

Таким чином, замовник визначає предмет закупівлі самостійно з дотриманням вимог Закону та Порядку.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Предмет закупівлі
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json