Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Комунальне підприємство "Вишгородтепломережа" Вишгородської міської ради

Тема: Інше
Тема розширена: Застосування ст.41 Закону України "Про публічні закупівлі " при укладанні договорів за результатами закупівлі без застосування відкритих трогів/електронного каталогу.
Суть питання: Запитання стосуються тлумачення тексту«Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» (далі - Особливості). затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178 (далі - Постанова).
Запитання : Якщо термін «договір про закупівлю» вживається в усіх положеннях Особливостей, у значенні, наведеному у Законі, і якщо ч.13 Особливостей передбачає як закупівлі без застосування так і закупівлі із застосуванням (на вибір замовника) відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару, то чи вірними є наступні ствердження?:
«Урахування обмежень та вимог першої , другої, шостої, дев’ятої частин ст. 41 Закону, визначених у частині 17 Особливостей, та вимог у частинах 18,19,20,21 Особливостей обов’язкове лише при укладанні договорів про закупівлі що укладаються між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі відкритих торгів/або електронного каталогу для закупівлі товару .
Існує нагальна потреба у визначенні у Особливостях вимог при укладанні договорів про закупівлю, які не є такими у значенні, наведеному в Законі, (та/або що укладені без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару), у зв’язку з тим, що вимоги до зазначеного виду договорів про закупівлю при їх укладанні у Особливостях є невизначеними, і у цьому випадку визначаються лише вимогами Закону.
У Законі єдиний вид договору про закупівлю, який не підпадає під визначення терміну «договір про закупівлю» згідно п.6) ч.1 ст.1.Закону визначений окремо у ч. 3 Статті 3. Як «договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель».
В Особливостях введений новий термін виду закупівлі, а саме «закупівля без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару», який міститься лише у ч. 13. Особливостей. Але за аналогією з ч.3.ст.3 Закону у Особливостях не введено відовідний термін, що визначає договір, укладений за результатами такого нового виду закупівлі, а саме на приклад «Договір про закупівлю, укладений без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару». Замісць цього у частинах 17,18,19,20,21 залишено термін «Договір про закупівлю», який згідно ч.2 Особливостей є договором про закупівлю у розумінні Закону, тобто вимоги цих частин Особливостей стосуються лише тих договорів про закупівлю згідно п.10 та.п.13 Особливостей , які є «договорами про закупівлю» у розумінні визначеному Законом".
Відповідь на запит 1095/2022
Шановний користувачу, повідомляємо, що відповідь на питання міститься в запиті № 1048/2022розміщеному на інформаційному ресурсі Уповноваженого органу за посиланням:
https://me.gov.ua/InfoRez/Details?id=364b4bc3-df19-440c-9c82-9b02ad3da8e6&lang=uk-UA
Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Особливості закупівель
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json