Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Акціонерне Товариство "Укрпошта"

Тема: Інше
Тема розширена: Послуги агентів, агентська винагорода
Суть питання: Замовник, який є юридичною особою та суб’єктом господарювання, що здійснює діяльність в окремій сфері господарювання, визначеній ч. 2 ст. 3 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), розглядає можливість реалізації власних послуг за допомогою використання послуг агентів/довірителей, фізичних осіб, які будуть представляти інтереси АТ «Укрпошта» (Товариство) для залучення нових клієнтів. Відносини між Товариством та агентом/довірителем планується оформлювати на бездоговірній основі або через вільне приєднання до публічної оферти співпраці в рамках проведення рекламних акцій. Розрахунки з агентом/довірителем після залучення нового клієнта планується здійснювати шляхом виплати агентської винагороди або оформлення знижки на послуги Товариства.
Вартість такої агентської винагороди може скласти понад 100 тис. грн.
З огляду на викладене вище, просимо надати роз’яснення:
- чи є витрати на сплату агентської винагороди публічною закупівлею відповідно до Закону;
- чи поширюється дія Закону на правовідносини між АТ «Укрпошта» та агентами/довірителями, які виникають на бездоговірній основі або на підставі приєднання до публічної оферти співпраці?
- чи не буде така закупівля розглядатися як порушення норми «Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування», затверджених постановою КМУ від 12.10.2022р. № 1178 зі змінами, щодо заборони укладення договорів про закупівлю, що передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення відкритих торгів/використання електронного каталогу, крім випадків, передбачених цими особливостям.
Відповідь на запит 586/2023
Шановний користувачу, повідомляємо, що позиція Уповноваженого органу із подібного питання є незмінною та міститься у  запиті № 1452/2020, що розміщений на інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за посиланням:
https://me.gov.ua/InfoRez/Details?id=e2e23205-d936-4b02-89ec-dd8125d60ee1&lang=uk-UA
При цьому зазаначаємо, що у разі якщо видатки здійснюються за договором доручення або агентським договором та не мають на меті придбання товарів, робіт чи послуг за укладеним договором про закупівлю відповідно до Закону України "Про публічні закупівлі", норми  цього Закону такі правовідносин не регулюють.
Ураховуючи частину другу статті 19 Конституції України, відповідно до норм Закону та Положення про Міністерство економіки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 459 (зі змінами), до компетенції Мінекономіки як Уповноваженого органу не належить визначення правомірності дій суб’єктів сфери публічних закупівель в конкретних випадках.
Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Планування закупівель
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json