Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Державне підприємство "Мобільний рятувальний центр ДСНС України"

Тема: Тендерна документація
Суть питання: 1. Тендерною документацією Замовника про замовлення послуг визначено, що Учасник в складі своєї тендерної пропозиції повинний надати: Інформацію (повне найменування та місцезнаходження) про кожного суб’єкта господарювання, якого учасник планує залучати до надання послуг як субпідрядника в обсязі не менше ніж 20 відсотків від вартості договору про закупівлю або лист про відсутність суб’єкта господарювання як субпідрядника в обсязі не менше ніж 20 відсотків від вартості договору, залученого до надання послуг. Законом України "Про публічні закупівлі" не передбачено надання підтвердження незалучення субпідрядників. Просимо дати роз'яснення чи законною являється вимога Замовника про надання листа щодо незалучення субпідрядників, якщо частиною 3 статті 22 Законом України "Про публічні закупівлі" встановлено, що тендерна документація може містити також іншу інформацію відповідно до законодавства, яку замовник вважає за необхідне до неї включити.
2. Відповідно до Вашого розяснення на запитання чи може виконавець залучати до надання послуг субпідрядників, Замовник має право в своїй тендерній документації встановлювати вимого щодо інформації по субпідрядників оскільки таке визначено в статтях 19 та 22 Закону України "Про публічні закупівлі". Просимо дати роз'яснення чи може Замовник встановлювати вимоги про інформацію по залученню субпідрядників, якщо проектом його договуру який наданий в складі тендерної документації право на залучення субпідрядників невизначено, а статтєю 19 визначено, що у звіті про результати проведення процедури закупівлі обов'язково зазаначається, зокрема у разі закупівлі робіт або послуг - повне найменування та місцезнаходження кожного юридичного суб’єкта господарювання, якого учасник, з яким укладено договір про закупівлю, буде залучати до виконання робіт як субпідрядника в обсязі не менше ніж 20 відсотків вартості договору про закупівлю, якщо про це зазначено в договорі про закупівлю.
Відповідь на запит 596/2018

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

При цьому статтею 22 Закону встановлено, що тендерна документація повинна містити зокрема:

інструкцію з підготовки тендерних пропозицій;

проект договору про закупівлю з обов’язковим зазначенням порядку змін його умов;

у разі закупівлі робіт - вимогу про зазначення учасником у тендерній пропозиції інформації (повне найменування та місцезнаходження) щодо кожного суб’єкта господарювання, якого учасник планує залучати до виконання робіт як субпідрядника в обсязі не менше ніж 20 відсотків від вартості договору про закупівлю.

Таким чином, статтею 22 Закону встановлено імперативну норму щодо переліку інформації, яку обов’язково повинна містити тендерна документація.

Водночас повідомляємо, що на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель, за посиланнями http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?lang=uk-UA&id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&pageNumber=5&fCtx=inName&fSort=date&fSdir=desc, http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?lang=uk-UA&id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&pageNumber=4&fCtx=inName&fSort=date&fSdir=desc, http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?lang=uk-UA&id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&pageNumber=2&fCtx=inName&fSort=date&fSdir=desc, розміщено листи від 30.12.2016 № 3302-06/42560-06 “Щодо укладення, виконання, зміни та розірвання договору про закупівлю”, від 07.02.2017 № 3302-06/3812-06 “Щодо розробки тендерної документації” та від 16.11.2017 № 3304-06/41825-06 “Щодо надання узагальнених рекомендацій для складання тендерної документації

 

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Тендерна документація
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json