Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Комунальна установа "Захарівський районний центр обслуговування закладів освіти, культури та молодіжної політики"

Тема: Планування закупівель
Тема розширена: Конкретна назва закупівлі
Суть питання: Проведено закупівлю код ДК 021-2015 – 09130000-9 — Нафта і дистиляти (бензин, дизельне паливо) та оприлюднено в річному плані. В оголошенні вказано ДК 021-2015 – 09130000-9 — Нафта і дистиляти (бензин А92, дизельне паливо).Чи не є порушенням, що конкретна назва вказана бензин А92?чи потрібно відмінити процедуру закупівлі, адже в звіті про проведення процедури вказано "бензин А92" , а в річному плані "бензин"
Відповідь на запит 92/2019

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Водночас повідомляємо, що схоже за змістом питання розглянуто у запиті 739/2019, розміщеному на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за посиланням http://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=35cd651a-7c64-4b21-8a7a-e483ce23f894&lang=uk-UA

Поряд з цим, відповідно до пункту 5 частини першої статті 1 Закону договір про закупівлю – договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі та передбачає надання послуг, виконання робіт або набуття права власності на товари.

При цьому ураховуючи вимоги статті 4 та частини третьої статті 11 Закону, закупівля здійснюється відповідно до річного плану. У свою чергу, підстави для відміни торгів встановлені у статті 31 Закону. Так, відповідно до абзацу третього частини першої статті 31 Закону замовник відміняє торги в разі неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель.

Водночас, виходячи зі змісту статті 38 Закону, відповідальність в частині прийнятих рішень несуть члени тендерного комітету або уповноважена особа персонально.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Відміна торгів Предмет закупівлі
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json