Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Управління у справах молоді та спорту Харківської обласної державної адміністрації

Тема: Планування закупівель
Тема розширена: Надання роз’яснень стосовно застосування національного класифікатора України ДК 021:2015 "Єдиний закупівельний словник"
Суть питання: Управління у справах молоді та спорту обласної державної адміністрації (далі – Управління) здійснює закупівлі дотримуючись вимог Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) та належить до замовників органів державної влади визначених у пункті 1 частині 1 статті 2 Закону, звертається до Вас за наданням роз’яснень стосовно застосування національного класифікатора України ДК 021:2015 "Єдиний закупівельний словник" затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 23 грудня 2015 No1749, за показником четвертої цифри основного словника із зазначенням у дужках конкретної назви товару чи послуги (код СPV) (далі - код ДК).
Згідно наказу від 03.03.2016 No808 «Про затвердження Порядку реалізації програм, проєкт та проведення заходів державної політики у молодіжній сфері та сфері національно-патріотичного виховання» (зі змінами) визначає процедуру планування, організації та реалізації програм, проєкт та проведення заходів передбачених відповідними календарними планами за рахунок коштів, передбачених на цю мету у відповідних бюджетах, керуючись статтею 4 Закону до річного плану закупівель.
Управління на підставі наявної потреби включає товари та послуги, які потрібні для проведення заходів та визначає предмет закупівлі і відповідний код ДК.
До статей витрат належать послуги з оренди обладнання, оргтехніки (чи плата за користування ними), витрати на їх обслуговування, наприклад таких як: батіг козацький тренувальний за кодом ДК 18910000-1 Щорно - сідельні вироби, шаблі тренувальні не заточені, списи тренувальні не заточені, аутентична козацька зброя (багнети, мушкети ,пістолі), ціп козацький, клевець за кодом ДК 35310000-0 Зброя різна, литаври козацькі великі, барабани за кодом ДК 37310000-4 Музичні інструменти, проектор, екран для проектора за кодом ДК 32320000-2 Телевізійне й аудіовізуальне обладнання, радіо мікрофони за кодом ДК 32340000-8 Мікрофони та гучномовці.
Беручи до уваги вищевикладене, просимо Вас надати роз’яснення чи можливе застосування кодів для предметів закупівлі товарів під час закупівлі послуг з використанням їх в оренді.
Зважаючи на те, що заходи календарного плану Управління сформовані та проводяться за ініціативи та підтримці представників інституту громадянського суспільства, захід заплановано на березень місяць. Звертаємось до Вас із проханням, за можливістю, надати відповідь в найкоротший строк.
Відповідь на запит 346/2021

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Виходячи з пункту 22 частини першої статті 1 Закону предмет закупівлі (товари, роботи чи послуги) визначається замовником у порядку, встановленому Уповноваженим органом, із застосуванням Єдиного закупівельного словника, затвердженого у встановленому законодавством порядку.

Порядок визначення предмета закупівлі затверджений наказом Мінекономіки від 15.04.2020 № 708 (далі – Порядок).

Пунктом 3 розділу І “Загальні положення” Порядку передбачено загальне визначення предмета закупівлі товарів і послуг, яке визначається замовником згідно з пунктами 21 і 34 частини першої статті 1 Закону та за показником четвертої цифри Єдиного закупівельного словника.

Так, відповідно до пункту 21 частини першої статті 1 Закону послуги – будь-який предмет закупівлі, крім товарів і робіт, зокрема транспортні послуги, освоєння технологій, наукові дослідження, науково-дослідні або дослідно-конструкторські розробки, медичне та побутове обслуговування, найм (оренда), а також фінансові та консультаційні послуги, поточний ремонт.

Отже, у разі якщо замовником у розумінні Закону передбачено придбання послуг, така закупівля здійснюється відповідно до вимог Закону, в один із способів, керуючись відповідними вартісними межами.

При цьому замовник самостійно визначає предмет закупівлі з урахуванням визначення понять, Порядку та вимог Закону.

Водночас на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за посиланням: https://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=53972 розміщено лист від 03.09.2020 № 3304-04/53972-06 "Щодо визначення предмета закупівлі та розміщення інформації в електронній системі закупівель".

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Предмет закупівлі
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json