Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Державне підприємство"Криворізька теплоцентраль"

Тема: Предмет закупівлі
Тема розширена: Визначення поняття допоміжні фінансові послуги
Суть питання: Відповідно до п.3 ст.2 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 року № 922-VІІІ , дія закону не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є:
- послуги фінансових установ, у тому числі міжнародних фінансових організацій, щодо надання кредитів, гарантій, фінансового лізингу та послуги, допоміжні до фінансових послуг.
Просимо надати роз’яснення , якими законодавчими актами передбачено визначення поняття послуги допоміжні до фінансових.
Відповідь на запит 148/2017

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Частиною третьою статті 2 Закону встановлено, що дія цього Закону не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є, зокрема послуги фінансових установ, у тому числі міжнародних фінансових організацій, щодо надання кредитів, гарантій, фінансового лізингу та послуги, допоміжні до фінансових послуг.

Таким чином, у разі якщо предметом закупівлі є послуги, визначені абзацом дев’ятим частини третьої статті 2 Закону, то така закупівля здійснюється замовником без застосування процедур визначених Законом.

У свою чергу, визначення терміну “фінансова послуга” наведено відповідно в пункті 5 частини першої статті 1 Закону України “Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг” (далі – Закон про фінансові послуги).

При цьому фінансовими вважаються послуги, визначені у частині першій   статті 4 Закону про фінансові послуги.

Разом з тим Закон та Закон про фінансові послуги не містять визначення поняття “послуги, допоміжні до фінансових послуг”.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Планування закупівель
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json