Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від ТДВ "Агробуд"

Тема: Виконання договору
Тема розширена: Щодо включення єдиного податку у договірну ціну
Суть питання: Добрий день.
Чи має підприємство включати единий податок у розмірі 5% у склад Договірної ціни на Договорі підряду.
Отже згідно ДСТУ Б Д. 1. 1-1:2013 п. 5.8.3 до враховуються податки, збори, обов'язкові платежі, встановлені чинним законодавством і не враховані складовими вартості будівництва.
Так саме це прописано у п. 6.2.3 та п. 6.2.13
У програмному комплексі АВК всіх редакцій розрахунок договірної ціни завершується включенням єдиного податку до складу договірної ціни.
Органом фіскального контролю оскаржено включення єдиного податку 5% до складу договірної ціни з посиланням на тотожність єдиного податку та податку на прибуток. Таким чином орган фінансового контролю вважає що, єдиний податок не належить до витрат, пов'язаних з виконанням робіт, та є таким, що належить до сплати безпосередньо платником такого податку.
Прошу роз'яснити, чи враховувати єдиний податок 5% у складі договірної ціни, а якщо ні, то за рахунок яких коштів сплачувати даний податок. Отже складення цінової пропозиції регламентований процес та не передбачає ніяких дій, що суперечать законодавству України.
З повагою, та сподіванням на скорішу відповідь
Морозан Владіслав
Відповідь на запит 1250/2021

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Водночас договірна ціна складається учасником з урахуванням ДСТУ Б. Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва», прийнятий наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05 липня 2013 року № 293.

Відповідно до Положення про Державну податкову службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 06.03.2019  № 227 (зі змінами), Державна податкова служба України (ДПС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну податкову політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування

У свою чергу, відповідно до Положення про Міністерство розвитку громад та територій України (Мінрегіон), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.04.2014 № 197, Мінрегіон є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва та відповідно до покладених на нього завдань зокрема затверджує будівельні норми, методологію проектування, будівництва та реконструкції об'єктів, забезпечує формування кошторисної нормативної бази, визначення порядку її застосування у будівництві, що здійснюється із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до його компетенції.

Тому, з питання зазначеного у запиті пропонуємо звернутись до вищезазначених органів виконавчої влади.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json