Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від ТОВ Подільські будови

Тема: Відкриті торги
Тема розширена: Залучення субпідрядника/співвиконавця в обсязі 20%
Суть питання: Учасник в складі пропозиції надає довідку про залучення субпідрядника в обсязі рівно 20% від вартості тендерної пропозиції.
Питання 1) Чи потрібно замовнику перевіряти субпідрядника/співвиконавця відповідно до Статті 17. Підстави для відмови в участі у процедурі закупівлі. а саме:"У разі якщо учасник процедури закупівлі має намір залучити спроможності інших суб’єктів господарювання як субпідрядників/співвиконавців в обсязі не менше ніж 20 відсотків від вартості договору про закупівлю у випадку закупівлі робіт або послуг для підтвердження його відповідності кваліфікаційним критеріям відповідно до частини третьої статті 16 цього Закону, замовник перевіряє таких суб’єктів господарювання на відсутність підстав, визначених у частині першій цієї статті."
Питання 2. Як що так то яким чином це зробити на практиці в разі якщо учасником подана тільки інформаційна довідка про залучення такого субпідрядника"?
Відповідь на запит 2002/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (в редакції Закону № 114-IX від 19.09.2019) (далі – Закон) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Відповідно до частини сьомої статті 17 Закону у разі якщо учасник процедури закупівлі має намір залучити спроможності інших суб’єктів господарювання як субпідрядників/співвиконавців в обсязі не менше ніж 20 відсотків від вартості договору про закупівлю у випадку закупівлі робіт або послуг для підтвердження його відповідності кваліфікаційним критеріям відповідно до частини третьої статті 16 цього Закону, замовник перевіряє таких суб’єктів господарювання на відсутність підстав, визначених у частині першій цієї статті.

Отже, замовник встановлює вимоги щодо частини першої статті 17 Закону  для кожного суб’єкта господарювання, які залучаються як субпідрядники/співвиконавці, у разі якщо такий обсяг становить 20 та більше відсотків від вартості договору про закупівлю у випадку закупівлі робіт або послуг.

Водночас відповідь на питання щодо інформації про субпідрядників/співвиконавців міститься в листі від 03.06.2020 № 3304-04/34835-06 “Щодо застосування статті 17 Закону”, розміщеному на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за посиланням: https://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=3304-04%2F34835-06

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json