Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Департамент економічного розвитку Львівської міської ради

Тема: Тендерний комітет або уповноважена особа
Тема розширена: Уповноважена особа
Суть питання: Користуючись нагодою, висловлюю Вам свою повагу та шанування.
Відповідно до Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель» № 114-IX від 19 вересня 2019 року, відповідальною за організацію та проведення спрощеної закупівлі є уповноважена особа.
Враховуючи, що з 19 квітня 2020 року замовникам необхідно вжити вичерпних заходів щодо переходу на новий формат організації та проведення закупівель, з метою належної підготовки розпорядників коштів бюджету міста Львова до проведення спрощених закупівель, просимо надати роз’яснення з наступних питань.
Чи може бути уповноважена особа одночасно членом тендерного комітету замовника? Якщо так, чи не буде це розцінюватись як конфлікт інтересів, наявність якого може вплинути на об’єктивність і неупередженість ухвалення рішень щодо проведення закупівель?
Чи розроблено та прийнято Уповноваженим органом порядок організації тестування уповноважених осіб, оскільки відповідно до частини 8 статті 11 Закону № 114-IX уповноважена особа для здійснення своїх функцій повинна підтвердити свій рівень знань шляхом проходження безкоштовного тестування на веб-порталі Уповноваженого органу? Якщо ні, просимо вказати в які терміни буде прийнято наведений порядок та в які терміни уповноважені особи зможуть пройти дане тестування?
Чи матиме право замовник залучати на підставі договору про надання послуг юридичних консультантів з метою отримання фахової допомоги під час здійснення публічних закупівель?
Чи правомірне призначення уповноваженої особи та здійснення відповідної оплати праці на підставі та згідно із положеннями Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» № 2493-III від 7 червня 2001 року?
Відповідь на запит 249/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель” від 19 вересня 2019 року № 114-ІХ (далі – нова редакція Закону) набрав чинності з 20 жовтня 2019 року та буде введений в дію з 19.04.2020.

Щодо питання 1

Відповідь на аналогічне питання міститься в запиті 112/2020 за посиланням https://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=9dd04d38-03c4-4764-9c3e-db2926c7872a&lang=uk-UA

Щодо питаннь 2 та 4

на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за посиланням http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=3304-04%2F55553-06%20  Мінекономіки розміщено лист від 21.12.2019  № 3304-04/55553-06 “Щодо набрання чинності та введення в дію нової редакції Закону”, яким зокрема, повідомлялося, що  узагальнені відповіді рекомендаційного характеру щодо застосування вимог нової редакції Закону будуть поступово готуватися та розміщуватися на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу після введення його в дію.

Наразі Мінекономіки готує інформаційний лист щодо уповноваженої особи, у тому числі щодо проходження тестування, ураховуючи численні запити, що надходять від користувачів Інфоресурсу. У зв'язку з цим, просимо Вас очікувати відповідь в інформаційному листі, який буде розміщений на Інфорресурсі у підрубриці "Узагальнені відповіді".

Водночас стосовно досвіду замовників, у яких працюють уповноважені особи та професійного стандарту "Фахівець з публічних закупівель" пропонуємо ознайомитися у підрубриці "Професіоналізація" рубрики 'Публічні закупівлі" за посиланням http://me.gov.ua/Tags/DocumentsByTag?lang=uk-UA&id=cd874fd9-308f-4578-995f-e768c82d06f4&tag=Profesionalizatsiia

Щодо питання 3

Згідно з пунктом 20 частини першої статті 1 нової редакції Закону публічна закупівля (далі − закупівля) − придбання замовником товарів, робіт і послуг у порядку, встановленому цим Законом.

Водночас сфера застосування нової редакції Закону визначена статтею 3 нової редакції Закону.

У свою чергу, пунктом 21 частини першої статті 1 нової редакції Закону визначено, що послуги − будь-який предмет закупівлі, крім товарів і робіт, зокрема транспортні послуги, освоєння технологій, наукові дослідження, науково-дослідні або дослідно-конструкторські розробки, медичне та побутове обслуговування, найм (оренда), а також фінансові та консультаційні послуги, поточний ремонт.

Таким чином, у разі якщо замовником у розумінні нової редакції Закону передбачено придбання послуг, така закупівля здійснюється відповідно до вимог нової редакції Закону, шляхом застосування однієї із процедур, передбачених статтею 13 нової редакції Закону/спрощеної закупівлі/укладання договору без використання електронної системи закупівель, керуючись вартісними межами, визначеними статтею 3 нової редакції Закону.

У свою чергу, відповідно до пункту 35 частини першої частини першої статті 1 нової редакції Закону уповноважена особа (особи) − службова (посадова) чи інша особа, яка є працівником замовника і визначена відповідальною за організацію та проведення процедур закупівлі / спрощених закупівель згідно з цим Законом на підставі власного розпорядчого рішення замовника або трудового договору (контракту).

При цьому відповідно до частини четвертої нової редакції Закону не може бути визначена уповноваженою особа, залучена замовником (у разі такого залучення) за договором про надання послуг для проведення процедур закупівель  / спрощених закупівель.

Поряд з цим згідно з частиною десятою статті 11 нової редакції Закону уповноважена особа (особи) зокрема: здійснює вибір процедури закупівлі; проводить процедури закупівель / спрощені закупівлі; забезпечує оприлюднення в електронній системі закупівель інформації, необхідної для виконання вимог цього Закону.

Разом з тим, згідно з частиною першою статті 44 нової редакції Закону за порушення вимог, установлених цим Законом та нормативно-правовими актами, прийнятими на виконання цього Закону, уповноважені особи, службові (посадові) особи замовників несуть відповідальність згідно із законами України.

Крім того, відповідно частини другої статті 44 нової редакції Закону за придбання товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур закупівель / спрощених закупівель, відповідно до вимог цього Закону, та укладення договорів, що передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур закупівель / спрощених закупівель, визначених цим Законом, та за порушення вимог цього Закону службові (посадові) особи, уповноважена особа замовника та керівники замовників несуть відповідальність згідно із законами України.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Уповноважена особа
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json