Підписка на новини

E-mail
Роздрукувати Консультації
Запит від Департамент податкових та митних експертиз
Тема: Планування закупівель
Тема розширена: Додаткові кошти спеціального фонду
Суть питання: В додатку до річного плану закупівель на 2019 рік замовника процедури закупівлі передбачені кошти на проведення послуг з ремонту і технічного обслуговування приладів із загального фонду ДБ-ту у сумі 173 тис.грн. У липні 2019 року виділено додаткові кошти по цьому коду із спеціального фонду ДБ-ту у сумі 1999000 грн. Питання :
1. чи повинні бути внесені зміни до річного плану закупівель в частині об`єднання (сумування) сум загального та спеціального фонду?
2.У разі проведення діагностики приладу до отримання додаткових коштів без процедури відкритих торгів за кошти ЗФ (на суму 2000 грн.) а фактично проведених (договір та акт виконаних робіт) вже після отримання додаткових коштів СФ які дії Замовника?Чи буде розцінена ця операція як уникнення від процедури відкритих торгів?Якщо так, яким чином можна її виправити?
Відповідь на запит 645/2019

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Згідно з частиною першою статті 4 Закону закупівля здійснюється відповідно до річного плану.

Разом з тим частиною першою статті 4 Закону передбачена можливість внесення змін до річного плану закупівель/додатку до річного плану. Форма внесення змін до річного плану закупівель/додатку до річного плану, періодичність і характер таких змін законодавством не визначені та не обмежені.

При цьому складання річного плану та внесення до нього змін, є передумовою здійснення процедур закупівель, визначених Законом та передує їх проведенню.

Таким чином, орієнтовний початок проведення процедури закупівлі, очікувана вартість предмета закупівлі у річному плані зазначається на момент, що передує проведенню відповідної процедури закупівлі та не потребує коригування за результатами здійснення такої процедури закупівлі.

Водночас питання планування закупівель розглянуто в листах від 14.09.2016 № 3302-06/29640-06 “Щодо планування закупівель” та від 28.12.2017 № 3304-06/48844-06 “Щодо передумов здійснення закупівель”, розміщених на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель відповідно за посиланнями http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=29640-06 та http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=48844-06

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Оприлюднення інформації про закупівлю Планування закупівель
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
Опитування

Оцініть діяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json