Меню

Запит від Державна установа "Територіальне медичне об'єднання МВС України по Черкаській області"

Тема: Інше
Тема розширена: Порядок дій замовника для закупівлі газу природного на товарній біржі
Суть питання: З 1 липня 2021 року набирає чинності Закон України від 02.12.2020 №1021 "Про внесення змін до ст.3 ЗУ "Про публічні закупівлі" щодо закупівлі природного газу. Бюджетна установа, що закуповує природний газ для власних потреб опалення та підігріву води є суб'єктом ринку природного газу (ЗУ "Про ринок природного газу") та на даний час закуповує природний газ шляхом проведення відкритих торгів. Просимо пояснити, які дії потрібно вчинити установі, щоб із 01.07.2021 закуповувати природний газ на товарній біржі без застосування конкурентних процедур закупівель, як це стане можливим із 01.07.2021 відповідно до пп.22 частини п'ятої ст.3 ЗУ "Про публічні закупівлі"?
Відповідь на запит 785/2021

Шановний користувачу, повідомляємо, що  закупівля замовником товарів, робіт і послуг має здійснюватися у порядку, встановленому Законом України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон), яким установлено правові та економічні засади здійснення закупівель  для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Частиною першою статті 44 Закону встановлено, що за порушення вимог, установлених цим Законом та нормативно-правовими актами, прийнятими на виконання цього Закону, уповноважені особи, службові (посадові) особи замовників несуть відповідальність згідно із законами України.

Згідно з статтею 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення  придбання товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур закупівель/спрощених закупівель відповідно до вимог закону  тягнуть за собою накладення штрафу на службових (посадових), уповноважених осіб замовника від тисячі п’ятсот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Водночас відповідно до Закону України від 02.12.2020 № 1021-IX з 01.07.2021  перелік випадків, на які не поширюється дія Закону, що встановлений у частині п'ятій статті 3 Закону, буде доповнено новим абзацом, який передбачає, що природний газ, закупівля якого здійснюється суб'єктами ринку природного газу, визначеними Законом України "Про ринок природного газу", на товарних біржах, діяльність яких регулюється законом, що визначає правові умови створення та функціонування (діяльності) товарних бірж, та які відповідають вимогам кодексу газотранспортної системи.

При цьому зазначаємо, що оскільки відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, Мінекономіки як Уповноважений орган здійснює регулювання та реалізує державну політику у сфері публічних закупівель у межах повноважень, визначених статтею 9 Закону.

Натомість розгляд звернень споживачів та надання роз'яснення з питань застосування нормативно-правових актів НКРЕКП покладено на Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг як Регулятора у відповідності до положень частини другої статті 19 Конституції України, Закону України “Про ринок природного газу” та Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, затвердженому Указом Президента України від 10.09.2014 № 715.

При цьому відповідно дo Положення про Міністерство енергетики України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2020 № 507, Міненерго є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, який забезпечує, зокрема формування та реалізує державну політику в електроенергетичному, ядерно-промисловому, вугільно-промисловому, торфодобувному, нафтогазовому та нафтогазопереробному комплексі.

Тому, ураховуючи зазначене, з питань щодо можливості застосування порядку закупівлі природного газу суб'єктами ринку природного газу на товарних біржах, що запроваджується з  01.07.2021, пропонуємо звернутися до вищезазначених органів виконавчої виконавчої влади.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Інше
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json