Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Телішевська Галина Ігорівна

Тема: Інше
Тема розширена: Роз'яснення п.3 ч.7 ст. 3 ЗУ "Про публічні закупівлі"
Суть питання: Доброго дня!
Прошу надати роз'яснення що розуміється під поняттям "об'єктивні обставини", яке випливає із змісту п.3 ч.7 ст.3 ЗУ "Про публічні закупівлі"-(виникнення об'єктивних обставин, що унеможливлюють дотримання замовниками строків для проведення спрощеної закупівлі).
Чи можна вважати об'єктивними обставинами негоду, а саме буревій, тощо?
Відповідь на запит 1592/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (в редакції Закону № 114-IX від 19.09.2019) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Відповідно до пункту 3 частини сьомої статті 3 Закону придбання замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена у пунктах 1 та 2 частини першої цієї статті, здійснюється без застосування порядку проведення спрощених закупівель, встановленого цим Законом, у разі якщо існує нагальна потреба у здійсненні закупівлі у зв’язку із, зокрема виникненням об’єктивних обставин, що унеможливлюють дотримання замовниками строків для проведення спрощеної закупівлі.

Тому, саме у випадку, коли існуючі обставини, наявні у замовника на конкретний момент, через об"єктивні причини спричиняють необхідність здійснення закупівлі та при цьому унеможливлюють дотримання строків для проведення спрощеної закупівлі, замовник самостійно приймає  відповідне рішення, яке має бути аргументованим та за потреби підтверджуватись документально.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json