Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Маріупольський міжрайонний відділ Управління поліції охорони в Донецькій області

Тема: Відкриті торги
Тема розширена: ст.17 Закону України "Про публічні закупівлі"
Суть питання: Якщо проводити ВТ.
Як перевірити учасника за ст. 17.
В особовому кабінеті ЕСЗ Замовника є, наприклад, що учасник процедури закупівлі може в системі проставити галочки, щодо відсутності підстав для відхилення за ст. 17. Але в Законі прописано наступне : « 3. Учасник процедури закупівлі в електронній системі закупівель під час подання тендерної пропозиції підтверджує відсутність підстав, передбачених пунктами 5, 6, 12 і 13 частини першої та частиною другою цієї статті. Спосіб документального підтвердження згідно із законодавством щодо відсутності підстав, передбачених пунктами 5, 6, 12 і 13 частини першої та частиною другою цієї статті, визначається замовником для надання таких документів лише переможцем процедури закупівлі через електронну систему закупівель.»
☝🏼Не написано, що можна просто проставити галочки по всім іншим пунктам частини 1. Ст. 17.
Також в Законі зазначено, що Замовник не вимагає документального підтвердження публічної інформації, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України "Про доступ до публічної інформації" та/або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним, або публічної інформації, що є доступною в електронній системі закупівель.
Реєстр, щодо перевірки учасника про корупції не працює.
Виходить, що Учасник ставить галочки в програмі, підтверджуючих документів ми не вимагаємо і повинні буду самі його перевірити як учасника, чи не має його в реєстрі згідно п.2 та 3 , ч.1,ст.17, перевірити по п.8, ч.1 ст. 17 і т.д. І тільки після цього прийняти рішення щодо визначення переможця.
Оскільки реєстри не працюють, перевірити ми не можемо, то виходить, що одразу порушуємо Закон ( учасника не перевірено).
Від переможця можна вимагати витяги. Ось витяги за п.2,3 ч.1 ст.17 бачила, що надають переможці, а по п.8. ч.1 ст.17 переможці надають гарантійний лист. Щодо гарантійного листа, то в Законі ніде не врегульовано використання гарантійного листа.
‼️Чи можна отримати якийсь файл де буде написано по кожному пункту, що вимагати від учасника по кожному пункту частини 1 статті 17 та де перевірити. І що вимагати від переможця і де перевірит
Відповідь на запит 647/2022

Шановний користувачу, повідомляємо, що відповідь на питання міститься в листі від 23.06.2022 № 3323-04/40967-06Щодо застосування статті 17 Закону у зв'язку із введенням воєнного стану”, розміщеному на інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за покликанням:https://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=3323-04%2F40967-06%20

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Відмова в участі у процедурі закупівлі відповідно до статті 17 Закону
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json