Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від AТ "Укртрансгаз"

Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю
Тема розширена: щодо відкритих торгів, зокрема європейських
Суть питання:
Доброго дня! Чи складати в плані всі відкриті торги по одному коду ( та відповідно тоді проводити їх окремо- але як європейські)та сума вже буде тоді як європейські (на загальну суму більше 133 000 євро)- та проводити їх окремо, але виключно незалежно вже від суми- як відкриті торги (не європейські) по кожній окремо?
По "старому" закону (до 19 квітня 2020 року) так можна було робити відповідно до відповіді МЕРТУ: https://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=4b7c2f27-204b-4fab-bc7b-96482ec5a116&lang=uk-UA
З 19 квітня 2020 р, якщо Замовник має на меті проводити декілька відкритих торгів (на загальну суму більше 133 000 євро) - без оприлюднення англійською мовою, чи це буде вважатися порушенням, в зв'язку з тим що попереднє роз'яснення надано було у відповідності до статей старого закону, а в новому законі ч.10 ст.3. має іншу редакцію, з посиланням на, зокрема положень ч.3 ст.10 Закону? Заздалегідь дякуємо за оперативну ґрунтовну відповідь!
Відповідь на запит 605/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (в редакції Закону № 114-IX від 19.09.2019) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Цей Закон застосовується, зокрема до замовників, визначених пунктами 1-3 частини першої статті 2 цього Закону, за умови що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт - 1,5 мільйона гривень; до замовників, визначених пунктом 4 частини першої статті 2 цього Закону, за умови що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 1 мільйон гривень, а робіт - 5 мільйонів гривень.

Згідно з частиною першою статті 4 Закону закупівля здійснюється відповідно до річного плану.

Відповідно до частини десятої статті 3 Закону забороняється придбання товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур закупівель/спрощених закупівель, визначених цим Законом, та укладення договорів про закупівлю, які передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур закупівель/спрощених закупівель, визначених цим Законом.

Замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів/спрощених закупівель або застосування цього Закону, зокрема положень частини третьої статті 10 цього Закону.

Згідно з частиною першою статті 13 Закону закупівлі можуть здійснюватися шляхом застосування однієї з таких конкурентних процедур: відкриті торги; торги з обмеженою участю; конкурентний діалог.

Разом з тим відповідно до частини першої статті 20 Закону відкриті торги є основною процедурою закупівлі.

Водночас Закон містить різні алгоритми здійснення розгляду та оцінки тендерних пропозицій в залежності від очікуваної вартості закупівлі.

Отже, при здійсненні закупівель замовники керуються вартісними межами, встановленими в пунктах 1 та 2 частини першої статті 3 Закону з дотриманням положень частини 10 статті 3 Закону. 

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Відкриті торги Оприлюднення інформації про закупівлю
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json