Підписка на новини

E-mail
Роздрукувати Консультації
Запит від AТ "Укртрансгаз"
Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю
Тема розширена: щодо відкритих торгів, зокрема європейських
Суть питання:
Доброго дня! Чи складати в плані всі відкриті торги по одному коду ( та відповідно тоді проводити їх окремо- але як європейські)та сума вже буде тоді як європейські (на загальну суму більше 133 000 євро)- та проводити їх окремо, але виключно незалежно вже від суми- як відкриті торги (не європейські) по кожній окремо?
По "старому" закону (до 19 квітня 2020 року) так можна було робити відповідно до відповіді МЕРТУ: https://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=4b7c2f27-204b-4fab-bc7b-96482ec5a116&lang=uk-UA
З 19 квітня 2020 р, якщо Замовник має на меті проводити декілька відкритих торгів (на загальну суму більше 133 000 євро) - без оприлюднення англійською мовою, чи це буде вважатися порушенням, в зв'язку з тим що попереднє роз'яснення надано було у відповідності до статей старого закону, а в новому законі ч.10 ст.3. має іншу редакцію, з посиланням на, зокрема положень ч.3 ст.10 Закону? Заздалегідь дякуємо за оперативну ґрунтовну відповідь!
Відповідь на запит 605/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (в редакції Закону № 114-IX від 19.09.2019) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Цей Закон застосовується, зокрема до замовників, визначених пунктами 1-3 частини першої статті 2 цього Закону, за умови що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт - 1,5 мільйона гривень; до замовників, визначених пунктом 4 частини першої статті 2 цього Закону, за умови що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 1 мільйон гривень, а робіт - 5 мільйонів гривень.

Згідно з частиною першою статті 4 Закону закупівля здійснюється відповідно до річного плану.

Відповідно до частини десятої статті 3 Закону забороняється придбання товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур закупівель/спрощених закупівель, визначених цим Законом, та укладення договорів про закупівлю, які передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур закупівель/спрощених закупівель, визначених цим Законом.

Замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів/спрощених закупівель або застосування цього Закону, зокрема положень частини третьої статті 10 цього Закону.

Згідно з частиною першою статті 13 Закону закупівлі можуть здійснюватися шляхом застосування однієї з таких конкурентних процедур: відкриті торги; торги з обмеженою участю; конкурентний діалог.

Разом з тим відповідно до частини першої статті 20 Закону відкриті торги є основною процедурою закупівлі.

Водночас Закон містить різні алгоритми здійснення розгляду та оцінки тендерних пропозицій в залежності від очікуваної вартості закупівлі.

Отже, при здійсненні закупівель замовники керуються вартісними межами, встановленими в пунктах 1 та 2 частини першої статті 3 Закону з дотриманням положень частини 10 статті 3 Закону. 

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Відкриті торги Оприлюднення інформації про закупівлю
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
Опитування

Оцініть діяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json