Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Товариство з обмеженою відповідальністю "Смарттендер"

Тема: Інше
Тема розширена: Постанова КМУ № 169 в редакції від 29.06.2022
Суть питання: Просимо вас, як Уповноважений орган, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері публічних закупівель, надати роз'яснення, з посиланням на норми діючого законодавства, щодо наступних запитань.
1. Щодо включення до річного плану закупівель, які здійснюються шляхом застосування порядку проведення спрощених закупівель, встановленого Законом України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) згідно Постанови.
Відповідно до абзацу третього підпункту 1 пункту 1 Постанови, Замовники (крім тих, що визначені в абзацах першому та другому цього підпункту) здійснюють публічні закупівлі, вартість яких становить або перевищує 50 тис. гривень, із використанням електронного каталогу та/або порядку проведення спрощених закупівель, встановленого Законом України “Про публічні закупівлі”.
Згідно абзацу восьмого підпункту 3 пункту 1 Постанови, під час здійснення закупівель, передбачених підпунктом 1 цього пункту, без використання електронної системи закупівель, такі закупівлі не включаються до річного плану закупівель.
З огляду на конструкцію вищенаведеного абзацу, не включаються до річного плану закупівлі, які здійснюються саме без використання електронної системи закупівель згідно підпункту 1 пункту 1 Постанови.
Разом з тим, Постанова не містить інформації про те, чи включаються або не включаються до річного плану закупівлі, які здійснюються з використанням електронної системи закупівель, в тому числі шляхом застосування порядку проведення спрощених закупівель згідно Постанови.
Враховуючи наведене, просимо надати роз'яснення: чи включаються до річного плану закупівлі, які здійснюються шляхом застосування порядку проведення спрощених закупівель згідно Постанови?
2. Чи укладається договір про закупівлю за результатами проведення спрощеної закупівлі (у відповідності до норм Постанови) з урахуванням вимог ст. 41 Закону? Чи є у такому випадку обов'язковим зазначення у договорі про закупівлю за результатами проведення спрощеної закупівлі (у відповідності до норм Постанови) порядку змін істотних умов, визначеного ч. 5 ст. 41 Закону?
3. Відповідно до абзацу третього підпункту 1 пункту 1 Постанови, придбання товарів, робіт і послуг, вартість яких становить або перевищує 50 тис. гривень, може здійснюватися без застосування порядку проведення спрощених закупівель та/або електронного каталогу у разі, коли роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання за наявності одного з таких випадків, зокрема, укладення договору про закупівлю з постачальником “останньої надії” або з постачальником універсальної послуги на постачання електричної енергії або природного газу.
З огляду на викладене, просимо надати роз'яснення:
- за яких умов постачальник універсальної послуги (ПУП) з постачання електричної енергії може вважатись виключно певним суб’єктом господарювання з постачання електричної енергії на території здійснення його діяльності?
- за яких умов замовник може укласти договір з постачальником універсальної послуги (ПУП) з постачання електричної енергії, використовуючи вищенаведений виняток, оскільки на ринку постачання електричної енергії наявна конкуренція і ПУП не є виключно певним суб’єктом господарювання з постачання електричної енергії на території здійснення його діяльності?
- який порядок укладення договору про закупівлю з постачальником універсальної послуги (ПУП) на постачання електричної енергії, використовуючи вищенаведений виняток?

Повний текст запиту у вкладенні.
Відповідь на запит 773/2022
Шановний користувачу, повідомляємо, що відповідь стосовно здійснення закупівель в умовах воєнного стану відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 169 “Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану” (зі змінами) міститься в листі від 19.07.2022 № 3323-04/50213-06 "Щодо змін, внесених до порядку закупівель у період воєнного стану", розміщеному на інформаційному ресурсі Уповноваженого органу за посиланням:
https://me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=50213
Водночас інформуємо, що розгляд звернень споживачів та надання роз’яснення з питань застосування нормативно-правових актів НКРЕКП покладено на Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг як Регулятора у відповідності до положень частини другої статті 19 Конституції України, Закону України “Про житлово-комунальні послуги" та Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, затвердженого Указом Президента України від 10.09.2014 № 715 (із змінами). Тому, з питань, зазначених у зверненні щодо постачання електричної енергії постачальниками “останньої надії” або універсальної послуги , пропонуємо звернутися до НКРЕКП.
Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Планування закупівель
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json