Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Департамент розвитку економіки та сільського господарства Чернігівської облдержадміністрації

Тема: Інше
Тема розширена: здійснення закупівель за новою редакцією Закону України "Про публічні закупівлі"
Суть питання: Враховуючи введення в дію з 19.04.2020 нової редакції Закону України «Про публічні закупівлі» просимо надати відповідь на наступне питання.
Замовником на початку року укладений прямий договір на суму 60,0 тис. грн шляхом розміщення в системі ProZorro звіту про укладений договір.
Після введення в дію з 19.04.2020 нової редакції Закону України «Про публічні закупівлі» замовником планується здійснити закупівлю за цим же предметом закупівлі на суму 40,0 тис. грн (при цьому кошти не є додатковими, а були наявними на початку року).
Що саме повинен зробити замовник в такому випадку з метою недопущення порушення законодавства:
1. Замовник має право укласти прямий договір на суму 40,0 тис. грн шляхом розміщення в системі ProZorro звіту про укладений договір?
2. Замовник повинен в обов’язковому випадку оголошувати спрощену закупівлю на 40,0 тис. гривень?
3. Замовник під час закупівлі, яка відбувалась до 19.04.2020, повинен був проводити допорогову закупівлю на 60,0 тис. грн, оскільки на початку 2020 року знав про необхідність додаткової закупівлі на 40,0 тис. грн після 19.04.2020, коли вже буде діяти нова редакція Закону України «Про публічні закупівлі»?
Відповідь на запит 487/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель” від 19.09.2019 № 114-ІХ (далі – нова редакція Закону) набрав чинності 20.10.2019 та буде введений в дію з 19.04.2020.

Згідно з пунктом 22 частини першої статті 1 нової редакції Закону предмет закупівлі − товари, роботи чи послуги, що закуповуються замовником у межах єдиної процедури закупівлі або в межах проведення спрощеної закупівлі, щодо яких учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції / пропозиції або пропозиції на переговорах (у разі застосування переговорної процедури закупівлі). Предмет закупівлі визначається замовником у порядку, встановленому Уповноваженим органом, із застосуванням Єдиного закупівельного словника, затвердженого у встановленому законодавством порядку.

Поряд з цим пунктом 28 частини першої статті 1 нової редакції Закону визначено, що спрощеною закупівлею є придбання замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена у пунктах 1 і 2 частини першої статті 3 цього Закону.

Водночас статтею 3 нової редакції Закону передбачається, що у разі здійснення закупівель товарів, робіт і послуг, вартість яких не перевищує 50 тисяч гривень, замовник повинен дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель та може використовувати електронну систему закупівель, у тому числі електронні каталоги для закупівлі товарів. У разі здійснення таких закупівель без використання електронної системи закупівель замовник обов'язково оприлюднює в електронній системі закупівель відповідно до статті 10 цього Закону звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель.

Таким чином, у разі якщо замовником передбачено придбання товарів, робіт або послуг, така закупівля здійснюється у спосіб передбачений новою редакцією Закону, з дотриманням вартісних меж, визначених пунктом 28 частини першої статті 1 та пунктами 1 і 2 частини першої статті 3 нової редакції Закону.

Принагідно інформуємо, що наразі Міністерством та Державним підприємством “Прозорро” розробляються необхідні нормативно-правові акти та здійснюється  робота з технічної реалізація вимог законодавства в електронній системі закупівель. Узагальнені листи рекомендаційного характеру щодо застосування вимог нової редакції Закону поступово будуть готуватися та розміщуватися  на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу після введення його в дію.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Звіт про укладені договори Планування закупівель
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json