Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Національний юридичний університет іменя Ярослава Мудрого
Тема: Предмет закупівлі
Суть питання: Доброго дня! Питання: Яку відповідальність несе переможець процедури закупівлі, коли відмовляється від підписання договору?
Відповідь на запит 918/2017

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Відповідальності учасника, який став переможцем процедури торгів, у разі непідписання договору про закупівлю, Законом не визначено.

Поряд з цим абзацом третім частини третьої статті 24 Закону передбачено неповернення забезпечення тендерної пропозиції у разі не підписання учасником, який став переможцем процедури торгів, договору про закупівлю. Для виникнення у замовника правових підстав для неповернення забезпечення тендерної пропозиції  в оголошенні про проведення процедури закупівлі та в тендерній документації повинні бути установлені вимоги щодо надання забезпечення тендерної пропозиції.

Так, згідно з частиною першою статті 24 Закону у разі якщо надання забезпечення тендерної пропозиції вимагається замовником, в тендерній документації, яка розробляється та затверджується замовником, повинні бути зазначені умови його надання, зокрема вид, розмір, строк дії та застереження щодо випадків, коли забезпечення тендерної пропозиції не повертається учаснику.

Поряд з цим частиною п’ятою статті 24 Закону визначено, що кошти, які надійшли як забезпечення тендерної пропозиції (у разі якщо вони не повертаються учаснику), підлягають перерахуванню до відповідного бюджету, а у разі здійснення закупівлі юридичними особами (їхніми об'єднаннями) не за бюджетні кошти – перераховуються на рахунок таких юридичних осіб (їхніх об'єднань).

При цьому відповідь на питання, повязані із забезпеченням тендерної пропозиції,  викладено у запиті № 785/2017, з якою пропонуємо ознайомитись за посиланням http://me.gov.ua/InfoRez/Details?id=b3f2976a-b1e7-45c7-8127-82974b499fca&lang=uk-UA

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2